23. 12. 2013
Prijmite pozvanie na benefičný koncert

Chrámový zbor sv. Cecílie vás pozýva na benefičný koncert, ktorý sa uskutoční 12. januára v Kulturním domečku (kine) v Malackách.

Už niečo vyše šesť rokov sprevádza chrámový zbor sv. Cecílie liturgické obrady a rôzne komunitné aktivity nielen v obci Studienka, ale aj v Malackách. Najmä v posledných rokoch, v rámci každoročnej novény v Kostole Nepoškvrneného počatia Panny Márie.

V marci tohto roka zbor založil občianske združenie, ktorého jedným zo základných poslaní je získať prostriedky na zakúpenie nového alebo zánovného organu pre potreby farnosti Studienka. Organ, ktorý patrí k ústrednému sprievodcovi liturgickej piesne totiž pomaly dožíva a jeho opravy a údržba sa stali neefektívnymi.

Zbormajster Michal Šramko, ktorý bol iniciátorom založenia zboru sv. Cecílie oslovil viaceré organárske firmy na Slovensku, v Čechách i v Nemecku. „Prišla nám ponuka priamo zo Stuttgartu na kvalitný zánovný organ. Jeho cena je 14 800,-eur,“ hovorí štatutárka OZ Diana Jantová

S uvedeným zámerom oslovilo združenie viacerých umelcov a iniciovalo zorganizovanie benefičného koncertu. Podľa slov štatutárky OZ sa veľmi ústretovo a s veľkou empatiou k tomuto projektu postavila speváčka Kristína. „Sme veľmi radi, že nám potvrdila účasť na benefičnom koncerte ako hlavný hudobný hosť. Na koncerte, okrem už známych pesničiek odspieva aj pesničku Modlitba za ľudskosť. Na benefičnom koncerte sme dali priestor aj mladším hudobníkom a spevákom, konzervatoristom a to Nikol a Laure Tománkovej. V ich interpretácii zaznejú známe pesničky filmov strieborného plátna ako je Den v rúži zostal (Vtedy na západe), Muoj Bože od Katky Knechtovej, Stabat mater dolorosa,“ upresnila Diana Jantová.

Srdečne pozývame všetkých milovníkov peknej hudby, sympatizantov hudobného umenia a vlastne všetkých ľudí dobrej vôle, ktorí zakúpením vstupenky v hodnote 10 € podporia spomínaný zámer.

Vstupenky si môžete zakúpiť v MCK Malacky (Kino Záhoran), v milom obchodíku Vecičky s Dušou na Radlinského ulici 5172 a od 6. 1. 2014 v TIK-u Malacky (v budove inkubátora na prízemí).

-OZ-
Foto: Ľubo Špirko

Ďalšie
Oznamy
Voľby
29. 5. 2024
Hlasovanie do prenosnej volebnej schránky -Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Volič, ktorý sa v deň konania volieb nemôže dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä…

Zobraziť celý článok
Šport
Spoločnosť
Školstvo
28. 5. 2024
Športové hry malackej mládeže 2024 - propozície

Vpiatok 31. mája sa vmalackých školách uskutoční tradičné podujatie Športové hry malackej mládeže.…

Zobraziť celý článok