19. 7. 2017
Prezident klubu 1. SFC Canaria Team hodnotí sezónu

S odstupom času, pár týždňov po skončení sezóny 2016/2017, nastal vhodný okamih na zhodnotenie účinkovania klubu 1. SFC Canaria Team Malacky v súťaži Futsalová extraliga juniorov. Ako uplynulú sezónu videl jeho prezident Pavol Fehér?

Mužstvo ako nováčik súťaže skončilo na 2. priečke z celkového počtu 9 mužstiev a turnaj Final Four Slovenského pohára juniorov  vyhralo. Naším cieľom bolo skončiť do 3. miesta  – aj v lige, aj v pohári. Preto sme so striebornou a zlatou priečkou maximálne spokojní, veď sme za krátke trvanie klubu dosiahli historicky najlepší výsledok. Čo rozhodlo o týchto úspechoch?
Prvým dôvodom bola skladba tímu. Jeho kostru tvorili hráči futbalového FC Žolík Malacky, ktorí pôsobili v 2. dorasteneckej futbalovej lige. Ďalej to bola príprava, ktorá sa začala v dostatočnom predstihu a v čase, keď ostatné kluby ešte netrénovali.
Ďalším  aspektom bolo rozhodnutie funkcionárskej rady neprihlásiť náš A-team do 2. SNL-Openliga (narazili sme na nezáujem našich hráčov o tréningový proces, tréningy sa rušili, presúvali sa, alebo prišlo málo hráčov, dôležitý bol aj nedostatok financií na dve súťaže, nezáujem sponzorov i vedenia slovenského futsalu, ktoré stále váha nad 2. celoslovenskou súťažou, čím ide kredit slovenského futsalu doma aj v zahraničí dolu), ale do futsalovej extraligy juniorov. Ukázalo sa to ako správne rozhodnutie.
K pohybu prišlo aj na funkcionárskom poste: na post viceprezidenta sa po roku vrátil Petr Sečkár. Trénersky tandem sa nezmenil, mužstvo viedli Pavol Michalovič (hlavný tréner) a  Lukáš Višváder (asistent trénera). Podporu vedenia klubu mali po celú sezónu a ich trojročné úsilie pri kormidle, aj keď pri veľkej obmene hráčov, prinieslo konečný úspech. Za ich prácou bola vidieť aj stopa v podobe reprezentačných výberov. Pavol Michalovič sa stal reprezentačným trénerom Slovenska U-17 a Lukáš Višváder pri tej istej vekovej kategórii pôsobí ako vedúci mužstva. Úspechom bola aj nominácia našich hráčov do reprezentácie rôznych kategórií: Daniel Čeřovský, Mário Lorinczi, Samuel Foltýn a Jakub Hitmar (všetci U-19) a František Závoník s Patrikom Haramiom (U-17).  Nesmieme zabudnúť ani na nášho odchovanca Pavla Matejova, ktorý pred sezónou prestúpil do extraligového Wild Boys Bratislava a je stálym členom reprezentácie U-21. Lukáš Višváder sa taktiež podieľal aj na reklame, resp. v marketingovej časti klubu, kde zanechal svojou prácou výraznú stopu.
Počas prípravného obdobia na ďalšiu sezónu máme pred sebou veľa práce. Radi by sme pokračovali vo futsalovej extralige juniorov, kde budeme obhajovať titul vicemajstra, a radi by sme postavili A-team do 2. SNL-Openliga. Dúfame, že sa nám podarí vybudovať schopné mužstvá, ktoré budú konkurovať najlepším a pobijú sa o popredné umiestnenia. Hráči si však musia uvedomiť, že bez zodpovedného prístupu k tréningom a  zápasom sa futsal na vysokej úrovni hrať nedá. Súťaž im dáva možnosť prezentovať seba, svoje mesto i región.
Všetko bude záležať i od toho, ako budú funkcionári klubu úspešní pri nadväzovaní spolupráce so sponzormi a partnermi. Pri našom úsilí o rozvoj tohto športu zisťujeme, aké je dôležité mať na svojej strane podporu mesta Malacky, kde primátor mesta má záujem pomôcť pri riešení problémov ako aj celkovo pri vytváraní vhodných podmienok na športovanie.
Ako prezident klubu 1. SFC Canaria Team Malacky ďakujem celému realizačnému tímu,  trénerom i hráčom, ktorí  vytvorili správnu partiu a dokázali urobiť najlepší klubový výsledok. Poďakovanie patrí aj prezidentovi futbalového klubu Žolík Malacky F. Lörinczimu i trénerom R. Šullovi a P. Haramiovi za celoročnú spoluprácu a komunikáciu pri fungovaní oboch mužstiev. Ďalej ľuďom, ktorí spolupracovali pri domácich zápasoch: hlásateľ J. Gelinger, zvukár O. Procházka, rozhodca pri stolíku L. Havlík, fotograf L. Krajčír a chlapci z SBS. Ďakujem, samozrejme, i našim verným fanúšikom, ktorí si našli cestu do ŠH Malina na naše domáce zápasy a po celý čas sme cítili ich podporu. Veríme že im v budúcnosti dokážeme pripraviť ešte viac futsalovej radosti. A v neposlednom rade naše poďakovanie patrí mestu Malacky na čele s primátorom Jurajom ňíhom a Bratislavskému samosprávnemu kraju na čele s  Pavlom Frešom za podporu nášho klubu a tohto športu v regióne. 

Pavol Fehér, prezident 1.SFC Canaria Team Malacky

Ďalšie
Práca
Oznamy
22. 7. 2024
Okresný súd Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok