3. 2. 2014
Preteky v Malackách aj v roku 2014

V roku 2013 sa do Malaciek po dlhých 29 rokoch zásluhou organizátorov z Racing Clubu Záhorák vrátili cestné motocyklové preteky, a to medzinárodnými majstrovstvami SR historických motocyklov v jazde pravidelnosti nazvanými Memoriál Arnolda Gašpara.

Hoci ešte krátko predtým nebolo nič isté, ba dokonca sa objavovali hlasy o neuskutočnení pretekov, nakoniec sme boli svedkami mimoriadne vydareného podujatia, ktoré si našlo mnoho priaznivcov nielen medzi divákmi, ale aj samotnými pretekármi, ktorí z tohto záhoráckeho mesta odchádzali s túžbou vrátiť sa sem aj v budúcom roku.

Počiatočné rozpaky vychádzali z neistoty predstaviteľov mesta, ktorí sa obávali podobnej akcie predovšetkým po tragickej nehode v Novom Meste nad Váhom z roku 2012. Nakoniec sa však všetko podarilo, obavy sa rozplynuli a skvelé preteky a fantastická návšteva boli predzvesťou toho, že obnovené preteky v Malackách budú mať aj ďalšie pokračovanie.

„Už na druhý deň po pretekoch sme hovorili s pánom primátorom Jozefom Ondrejkom, ktorý nám gratuloval a poďakoval za zorganizovanie,“ vraví hlavný organizátor pretekov v Malackách Ľubomír Haranta. “Sme radi, že sa môžeme o podporu mesta oprieť aj v roku 2014. Oveľa ľahšie sa nám takisto rokovalo na polícii, kde sme minulý týždeň žiadali o potrebné veci a povedali nám, že s tým nebude žiadny problém.“

Termín pretekov v Malackách je zvolený na víkend 30. a 31. augusta. „Je to veľmi dobrý termín, ktorý nekoliduje so žiadnymi pretekmi na prírodných okruhoch v Českej republike, navyše je to posledný prázdninový víkend, pred ktorým je v piatok štátny sviatok a rovnako aj potom v pondelok,“ vysvetľuje Haranta. „Len ešte nevieme, či bude podujatie dvojdňové, alebo sa bude konať len v nedeľu, ako tomu bolo v roku 2013. Predsa len z pretekov plynú aj určité obmedzenia pre obyvateľov a na to musíme myslieť tiež. Teší nás aj záujem firiem, ktoré nám chcú pomôcť, takže pochopiteľne už v súčasnosti pripravujeme všetko tak, aby boli preteky aj v roku 2014 úspešné.

Text: Richard Karnok, Zdroj: www.moto-cup.sk

Fotografie z minulého roka si môžete pozrieť na našom facebookovom profile.

Ďalšie
Cestovný ruch
22. 5. 2024
TIK je na novom mieste

Turisticko – informačná kancelária mesta už sídli na novej adrese: v pavilóne na Námestí u…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 5. 2024
Futbalisti zobrali bod lídrovi

A-tím Žolíka získal zvýjazdu do Zvolena sympatický bod, keď proti priebežnému lídrovi tabuľky…

Zobraziť celý článok