6. 9. 2013
Prečo je škôlka bez plota
Materská škola na Kollárovej ulici nemá plot. Minulý týždeň ho počas jedného dňa celý zbúral bager. Miesto je zatiaľ rozkopané a miestami je narušený aj okolitý chodník zo zámkovej dlažby. Dlho to tak však nezostane a s výstavbou nového bezpečnejšieho oplotenia sa začne už po víkende. „Požiadavka na nové vyššie a plné oplotenie zarezonovala, už keď sme otvárali zrekonštruované detské ihrisko v zadnej časti dvora,“ povedala riaditeľka MŠ M. Hudecová.

Vedenie, personál i samotní škôlkari dlho trpeli tým, že vniknúť do ich areálu bolo úplne jednoduché. Často sa tu po večeroch schádzali výrastkovia, v nerušenom prostredí posedávali na lavičkách popíjali, fajčili a dalo sa tomu len ťažko zabrániť. „Ide nám však aj o rozšírenie hracej plochy pre deti a doplnenie nových hracích prvkov,“ dodáva riaditeľka a prízvukuje, že celá investícia v odhadovanej výške asi 3500 € sa realizuje z mimorozpočtových prostriedkov.

„Sčasti sa rodičia na nový plot poskladali v zbierke, niečo uhradíme z dvoch percent z daní a zvyšok pokryje príjem z reklamy, ktorú máme umiestnenú na plote v smere od Billy,“ vysvetlila M. Hudecová, ktorá sa teší, že prostredie pre deti na školskom dvore sa opäť zlepší a nový vyšší a plný plot ochráni areál aj pred nepozvanými návštevníkmi. Samozrejme, že stavebníci aj chodník uvedú do pôvodného stavu.

Text, foto: T. Búbelová     
 
Ďalšie
Šport
23. 5. 2024
Boxer Niko Sivák má republikový bronz

Komárno, 204 boxerov z 51 oddielov zcelého Slovenska – to boli majstrovstvá Slovenska vboxe žiakov…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
23. 5. 2024
Okresný súd Malacky vyhlasuje výberové konanie na pozíciu vyšší súdny úradník

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok