12. 11. 2014
Prečítaj knihu a vyhraj čítačku či zájazd
Podporiť čítanie kníh u detí a školákov má celoslovenský projekt Vráťme knihy do škôl. Je to už štvrtý ročník a pre veľký záujem je rozšírený aj o materské a základné školy. Až do 15. februára 2015 môžu deti a školáci posielať svoje príspevky a vyhrať atraktívne ceny, napríklad elektronické čítačky, balíčky kníh a poukážky na nákup kníh. Špeciálnou cenou pre žiakov stredných škôl je dvojdňový výlet do Bruselu s návštevou sídla Európskeho parlamentu.

Súťaží sa v troch kategóriách – materské školy, základné školy a stredné školy, pričom každá sa hodnotí samostatne a sú pre ňu pripravené rozdielne ceny. Podmienkou je registrácia na stránke www.vratmeknihydoskol.sk alebo na www.abcknihy.sk. Žiaci musia počas súťaže prečítať aspoň jednu knihu a poslať o nej text dlhý aspoň pol strany. Škôlkari nakreslia obrázok o knihe, ktorú im prečítal učiteľ alebo niekto iný. Žiaci I. stupňa základných škôl môžu poslať buď text, alebo len obrázok.

Aj tento rok bude už po tretíkrát udelená cena Knižný Anjel, na ktorú môžu študenti navrhnúť knihovníka či učiteľa slovenského jazyka, ktorý u žiakov podporuje záujem o čítanie. Súťaží sa aj o titul Najaktívnejšej školy, pričom vyhrá tá, z ktorej sa zapojí najvyššie percento žiakov. Odmenou bude interaktívna tabuľa či poukážky na nákup kníh. Na projekte spolupracuje Bratislavský kraj s kníhkupectvom abcknihy.sk, partnermi sú vydavateľstvá IKAR a RAABE.

-ts-/krátenéĎalšie
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok
Doprava
Rozvoj
29. 11. 2023
Rekonštrukcia Ulice Martina Benku bude pokračovať na jar

Bratislavská vodárenská spoločnosť už skončila kompletnú rekonštrukciu vodovodu a kanalizácie na…

Zobraziť celý článok