20. 7. 2012
Prázdninová kvapka krvi a kurzy prvej pomoci

Stáva sa to takmer už pravidlom, že v lete ubúda počet darcov, zväčša študentov a dovolenkárov, a pribúda počet poranení a úrazov, ktoré si vyžadujú vyššiu spotrebu krvi. Z tohto dôvodu Slovenský Červený kríž pripravil kampaň “Prázdninová kvapka krvi”.

Hoci nedostatok krvi na celonárodnej úrovni vyhlásený zatiaľ nebol, chceme vyzvať tých, ktorí môžu ísť darovať krv, aby tak urobili aj počas letných mesiacov, kedy je darcov menej ako zvyčajne.

Krv je možné darovať v pracovných dňoch na pracoviskách Národnej transfúznej služby (www.ntssr.sk) a na hematologicko-transfuziologických oddeleniach jednotlivých nemocníc.

Adresy odberových miest nájdete na www.redcross.sk

––––––––––––––––––––-

Slovenský Červený kríž, územný spolok Senica organizuje  v letných mesiacoch kurzy prvej pomoci pre uchádzačov o vodičský preukaz. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na telefónnom čísle 034 / 651 51 59 alebo 0903 558 914

“Absolvujte kurz prvej pomoci bez stresu už v predstihu pred nástupom do autoškoly,” vyzýva Veronika Kopúnková riaditeľka územného spolku Slovenského Červeného kríža v Senici.

– Slovenský Červený kríž –

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
Kultúra
2. 2. 2023
Dlhoročná riaditeľka CVČ odchádza do dôchodku

Utorok 31. január bol posledným pracovným dňom pre dlhoročnú riaditeľku Centra voľného času v…

Zobraziť celý článok