20. 7. 2012
Prázdninová kvapka krvi a kurzy prvej pomoci

Stáva sa to takmer už pravidlom, že v lete ubúda počet darcov, zväčša študentov a dovolenkárov, a pribúda počet poranení a úrazov, ktoré si vyžadujú vyššiu spotrebu krvi. Z tohto dôvodu Slovenský Červený kríž pripravil kampaň “Prázdninová kvapka krvi”.

Hoci nedostatok krvi na celonárodnej úrovni vyhlásený zatiaľ nebol, chceme vyzvať tých, ktorí môžu ísť darovať krv, aby tak urobili aj počas letných mesiacov, kedy je darcov menej ako zvyčajne.

Krv je možné darovať v pracovných dňoch na pracoviskách Národnej transfúznej služby (www.ntssr.sk) a na hematologicko-transfuziologických oddeleniach jednotlivých nemocníc.

Adresy odberových miest nájdete na www.redcross.sk

––––––––––––––––––––-

Slovenský Červený kríž, územný spolok Senica organizuje  v letných mesiacoch kurzy prvej pomoci pre uchádzačov o vodičský preukaz. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na telefónnom čísle 034 / 651 51 59 alebo 0903 558 914

“Absolvujte kurz prvej pomoci bez stresu už v predstihu pred nástupom do autoškoly,” vyzýva Veronika Kopúnková riaditeľka územného spolku Slovenského Červeného kríža v Senici.

– Slovenský Červený kríž –

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok