20. 12. 2014
Prajeme vám požehnané sviatky

Vianočné sviatky sú už predo dvermi a hoci teploty neklesajú a snehu niet, veríme, že ich prežijete v čo najväčšej pohode, harmónii a s úsmevom na perách.

V stredu 17. decembra sa v rámci Adventných Malaciek uskutočnil Slávnostný adventný koncert učiteľov základnej umeleckej školy. Napriek tomu, že viacerí pedagógovia ochoreli, koncert sa konal a mal zvláštne čaro. Bol komorný, príjemný, vianočný… Tento raz sa v kostole nestretlo veľa ľudí. Tí, ktorí prišli, však iste neľutujú. Advent sa už chýli ku koncu, no časť programu Adventných Malaciek je ešte pred nami.

V nedeľu 21. decembra vás pozývame do Zámockého parku vychutnať si program 4. adventnej nedele. Kapustnicu pre všetkých ľudí dobrej vôle bude rozdávať primátor Juraj Říha. Skauti zo 69. Zboru gen. M. R. Štefánika prinesú betlehemské svetlo, ktoré si môžete odpáliť aj do svojich domovov. V kultúrnom programe sa predstaví muzikálový herec Janko Slezák, speváčka známa zo šou Milujem Slovensko Katarína Ščevlíková so svojou kapelou a dobrú náladu iste podporí i hudobné zoskupenie hrajúce ľudovú hudbu Fidlikanti.

Adventné Malacky vyvrcholia 6. januára  Trojkráľovým koncertom vo františkánskom kostole. Program má názov Keď máš kam ísť. Pôjde o hudobno-poetický vianočný recitál šansonierky Aleny Čermákovej v gitarovom sprievode Ivana Čermáka obohatený o hudbu renesančných dychových nástrojov formácie Corna Musica. Recitál je spojený s čítaním žalmov kráľa Dávida, prebásnených slovenským básnikom Milanom Rúfusom. Divadlo na hambálku v tento deň pripravuje aj živý betlehem. Budete ho môcť vidieť od 15.30 do 17.30 h pred veľkým kostolom.

Už najbližšiu sobotu 20. decembra vás pozývame zažiť prvé vianočné trhy na sídlisku Juh pri vianočnom stromčeku. Konať sa budú od 8.00 do 16.00 h.

Pripomíname, že mestské médiá majú do 2. januára 2015 vianočnú redakčnú prestávku. Redakcia neprijíma a nezverejňuje žiadne oznamy, príspevky ani inzerciu. Fotografie z blížiacich sa vianočných podujatí vám však prinesieme na facebookovom profile malacky.sk.

Celá redakcia mestských médií vám želá krásne, požehnané sviatky!

N. Slobodová

 

 

Ďalšie
Služby
Oznamy
7. 2. 2023
Zberný dvor na Hlbokej bude v piatok otvorený do 14.00 h

V piatok 10. februára 2023 bude zberný dvor na Hlbokej ulici z technických príčin otvorený len do…

Zobraziť celý článok
Šport
7. 2. 2023
Záhoráci nezvládli ťažký zápas o play-off. Tréner Čirič: Hráči sú úžasní

Hádzanári Stupavy a Malaciek nezvládli jeden z kľúčových zápasov o postup do play-off, keď na…

Zobraziť celý článok