31. 10. 2012
Pozor na silný vietor

Zajtrajší voľný deň bude sprevádzaný silným vetrom. Ak sa chystáte na výlet do prírody či na cintoríny, dávajte si pozor na padajúce stromy. Pre okres Malacky vydal SHMÚ výstrahu 1. a 2. stupňa, v Malých Karpatoch môže vietor dosiahnuť rýchlosť až 120 km/h.

SHMÚ uvádza, že v okrese Malacky sa na hrebeňoch Karpát očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 – 33 m/s.
Táto rýchlosť predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemernáa pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká.

Mimo hrebeňov Karpát sa môže miestami vyskytnúť vietor, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 17 – 20 m/s. Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Zdroj: www.shmu.sk

 – mija –

Ďalšie
Práca
11. 11. 2025
Mesto Malacky prijme samostatného odborného referenta školského úradu

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky. Názov pracovnej…

Zobraziť celý článok
Šport
11. 11. 2025
Záhoráci bojovali na východe, no bez bodov

Hádzanári HC Záhoráci nepridali ďalšie body do zbierky v tabuľke hádzanárskej Niké extraligy ani…

Zobraziť celý článok