23. 12. 2012
Poslednú adventnú nedeľu znepríjemnilo počasie

Vianočná idylka v podobe krásne snehom zapadanej poslednej adventnej nedele sa nenaplnila. Počasie nielenže narobilo množstvo problémov na cestách, ale zmarilo plány i organizátorom Adventných Malaciek 2012.

V štvrtú adventnú nedeľu 23. 12. sme sa ráno možno mnohí potešili, že opäť napadal sneh. No od poludnia mrholilo a mrholenie sa neskôr premenilo na súvislý dážď, ktorý nás sprevádzal celú nedeľu. Zrejme aj preto mnohí z vás nemali chuť stráviť večer pri programe pod holým nebom. No našla sa hŕstka tých, pre ktorých je Martin Babjak taký neodolateľný interpret, že ich neodradila ani nepríjemná čľapkanica. Počas vystúpenia tohto speváka bolo dokonca viackrát počuť hlasné bravó.

Niektorí návštevníci po koncerte zotrvali aj na zapaľovanie štvrtej adventnej sviečky. Betlehemské svetlo na jej rozžiarenie priniesli malackí skauti. No počasie zmarilo i túto milú tradíciu. Sviečky na mestskom adventnom venci boli natoľko premočené, že ich nezapálilo ani svetlo z Betlehema. Primátor Jozef Ondrejka však všetkým zaželal pekné Vianoce a ospravedlnil sa za tento technický nedostatok. „Počasie sa bohužiaľ nedá naplánovať,“ dodal.

Neskôr na pódium zavítalo hudobné zoskupenie Žiarislav a bytosti, no ešte predtým sa skupinky ľudí začali vytrácať z dejiska Adventných Malaciek. Nezdržala ich tu už ani kapustnica, ktorá sa podávala zadarmo v podbrání Malackého kaštieľa. A ani čaj zadarmo, ktorý servírovali pracovníčky mestského úradu.

Avizované hudobné zoskupenie Svítaní dokonca pre počasie do Malaciek ani nedorazilo. Dorazili však Ferkovci, ktorí svoj koncert odohrali. Počasie odradilo aj predajcov a vystavujúcich na predajnej výstave v kaštieli a vnútro kaštieľa tak zostalo v poslednú adventnú nedeľu prázdne.

Program tohtoročných adventných Malaciek sa pomaly, ale iste blíži ku koncu. Ešte nás však čaká trojkráľový koncert, ktorý sa uskutoční 5. januára vo františkánskom Kostole Nepoškvrneného Počatia Panny Márie, kedy sa o 16. 30 predstaví Trio Impression. Mestské centrum kultúry operatívne presúva na januárový sviatok i živý betlehem, ktorý mal byť súčasťou poslednej adventnej nedele. O presnom dátume, mieste a čase, kedy budete môcť živý betlehem obdivovať, vás budeme informovať.

Za celú redakciu mestských médií vám želám príjemné a pohodové prežitie vianočných sviatkov. Do nového roka hlavne pevné zdravie a množstvo medziľudského porozumenia.

Text, foto: N. Slobodová

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok