10. 5. 2013
Posledná šanca zapojiť sa a vyhrať

Pozor! Máte už len pár dní na to, aby ste sa zapojili do akcie Vyčisti si svoje okolie. V hre je čistejšie mesto, ale aj atraktívne ceny. Nezmeškajte príležitosť. Akciu vyhlásilo mesto Malacky 15. apríla a trvá do 15. mája, čiže už len do stredy budúceho týždňa.

Akcia bola vyhlásená pri príležitosti Dňa Zeme (22. apríl) a je zameraná na upratanie neporiadku, ktorý sa v meste objavil, keď zmizol sneh. Odľahlé časti mesta, kríky, parky sú plné divokých nelegálnych skládok. V našom meste máme možnosť odvážať odpad zadarmo na odpadový dvor. Napriek tomu si niektorí z nepochopiteľných dôvodov stále vyberajú možnosť vyviezť odpad do lesa a znepríjemniť tak život všetkým svojim spoluobčanom. Tí, ktorí chodíme na prechádzky napríklad do Zámockého parku, k Trom dubom alebo do lesa za sídliskom Juh, vieme, o čom je reč.

Mestské médiá pripravili v rámci tejto akcie pre usilovných SÚŤAŽ. Dajte nám vedieť, kedy a kde budete čistiť Malacky, pošlite nám fotografie a získajte atraktívne ceny od sponzorov. V hre je okrem iného aj chutný obed, masáž, vstup do wellness centra, parmanentka na plaváreň, bowling, najlepšia pizza v meste, chovateľské či záhradkárske potreby.

Akcia je zameraná najmä na upratovanie a čistenie verejných priestranstiev, brehov potokov, parkov, ciest, odstraňovanie čiernych skládok odpadov, ale aj jednoduché čistenie pred školou či vlastným blokom. Zapojiť sa môžu jednotlivci, školy aj  podnikatelia. Každý, kto má záujem mestu v  tomto pomôcť, je vítaný. O svojej akcii nás informujte na media@malacky.sk.
V prípade, že potrebujete pomôcť s odvozom vyzbieraného odpadu, dajte nám vedieť. Mestský úrad vám môže poskytnúť aj igelitové vrecia na odpad.

– text, foto: M. Janotová –

apro atrium baf bowling malina spark

den zeme

Ďalšie
Životné prostredie
8. 6. 2023
Ošetrovanie stromov

V predchádzajúcich dňoch sa v centre mesta uskutočnili odborné arboristické práce, zamerané na…

Zobraziť celý článok
Šport
8. 6. 2023
Akvabely priniesli do Maliny medaily

Malacký klub synchronizovaného plávania zaznamenal v posledných súťažiach veľmi pekné umiestnenia.…

Zobraziť celý článok