21. 12. 2010
Poslanci zrušili mestskú radu, primátorovi znížili plat

V pondelok 20. 12. sa v Malackách konalo ustanovujúce zasadnutie mestského zastupiteľstva. Pozostávalo z dvoch častí – slávnostnej a pracovnej. Gro prvej časti tvorilo skladanie sľubu primátora Jozefa Ondrejku a 18-tich poslancov, zúčastnil sa ho aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo. V príhovore zdôraznil snahu o spoluprácu medzi župou a samosprávou, keďže okres Malacky je jeden z najväčších v Bratislavskom kraji.

Po prestávke nasledovala pracovná časť zasadnutia, v ktorej odznelo viacero návrhov. Z tých vzišli nielen nové komisie, ktoré by mali byť 9-členné a doplnené o väčší počet občanov – neposlancov, ale aj návrh na zrušenie mestskej rady. Oba návrhy uznesení boli poslancami odsúhlasené. Posledným bodom programu bolo hlasovanie o znížení platu primátora. Návrh predniesol Juraj Říha, podporila ho prevažná väčšina nových poslancov. Zdôvodnil to tým, že po novembrových voľbách by mal primátor, ktorý stojí na čele mesta už 12 rokov, dostávať taký plat, aký by prináležal víťaznému kandidátovi, ktorý zasadol na primátorskú stoličku po prvý raz.

Kým doteraz dosahoval primátorov čistý mesačný príjem asi 2 000 €, po novom by sa mu mal znížiť približne o 30 %. J. Ondrejka sa vyjadril, že takéto rozhodnutie poslancov bude rešpektovať. Odmeny poslancov zostávajú nemenné, žiadny návrh týkajúci sa zmien v ich odmeňovaní neodznel. Keďže prednesené návrhy boli poslancami prijaté napriek tomu, že pred zasadnutím nemali možnosť vidieť ich, primátor vyjadril obavu, že mestské zastupiteľstvo nadobudne len formálny charakter.

/mn/; foto: /otano/

Ďalšie
Šport
15. 4. 2024
Úspešná súťaž karate v Malackách

Karate klub TJ Strojár Malacky aj tento rok organizoval regionálnu súťaž spodporou Asociácie…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok