31. 10. 2012
Posilnené služby MsP počas sviatkov
Mestská polícia Malacky už teraz venuje zvýšenú pozornosť bezpečnosti okolo cintorínov a priamo v ich areáli, a to najmä so zameraním na drobné krádeže, vandalizmus a nebezpečenstvo vzniku požiaru. „Tradične sú v období okolo sviatkov cintoríny pod naším zvýšeným dozorom a počas Sviatku všetkých svätých 1. novembra je vyhradená jedna nepretržitá hliadka na každý cintorín,” povedal V. Kunák z MsP. 

Návštevníci cintorínov by aj sami mali dbať o vlastnú bezpečnosť, a to chodci aj vodiči motorových vozidiel, medzi ktorými sú často starší alebo sviatoční šoféri. Ľudia by nemali dávať príležitosť drobným zlodejom, ktorí by mohli využiť ich nepozornosť. Dôležité je aj opatrné zaobchádzanie s ohňom. Zapálenie hrobov od zvalených sviečok a kahancov môže hroziť najmä v súvislosti s tým, keď meteorológovia predpovedajú silný vietor.

Cintoríny sú otvorené od 8.00 do 22.00 h, a to od 28. 10. až do 8. 11. Počas sviatkov vyhradilo špeciálnu hliadku na cintoríny aj oddelenie služieb a údržby MsÚ, aby bol zabezpečený poriadok, riadne nakladanie s odpadom a eliminácia vzniku požiaru, aký pred niekoľkými rokmi vznikol v okolí hlavného kríža a vyžiadal si jeho následnú rekonštrukciu.

Text: T. Búbelová; Foto: S. Osuský
 
Ďalšie
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
Oznamy
16. 5. 2024
Štyri voľné pracovné miesta v materskej škole

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01 Malacky, informuje o štyroch voľných pracovných miestach.…

Zobraziť celý článok