5. 6. 2013
Pomôžte pri povodniach

Bratislavský kraj hľadá dobrovoľníkov, ktorí chcú pomôcť pri odstraňovaní škôd napáchaných povodňami. Dobrovoľníci sa môžu hlásiť mailom na povodne@region-bsk.sk alebo na telefónnom čísle 0911/102 866. Zapojiť sa možno aj prostredníctvom Facebooku BSK. Župa zriadila na organizáciu dobrovoľníckej akcie krízový štáb.

„Prosíme všetkých, ktorí môžu a chcú pomôcť, aby sa hlásili na príslušnom telefónnom čísle, mailom alebo aby potvrdili svoju účasť na Facebooku. Všetkých dobrovoľníkov budeme včas o ďalšom postupe informovať,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.

Hladiny riek Dunaj a Morava stále stúpajú. Tretí stupeň povodňovej aktivity je vyhlásený v Bratislave, v Devínskej Novej Vsi, vo Vysokej pri Morave aj v Devíne. Situácia je najkritickejšia v Devíne, kde sú zatopené obe prístupové cesty. Bratislavská župa v utorok mestskej časti poskytla dve vodné čerpadlá, na pomoc prišli aj dobrovoľní hasiči zo Stupavy. Tí sú pripravení zasiahnuť aj dnes. Do zaplavenej oblasti sa podarilo za pomoci poslanca NR SR Ivana Štefanca a predsedu BSK Pavla Freša zabezpečiť dodávku vody pre obyvateľov a energetických nápojov pre záchranárov.

Vo Vysokej pri Morave sa najviac obávajú piatka. „Situácia ešte nie je taká ako v roku 2002, preto sme sa rozhodli mimoriadnu situáciu zatiaľ nevyhlásiť,“ povedal starosta obce Dušan Dvoran. Pre povodne je uzavretý cyklomost v Devínskej Novej Vsi a BSK obyvateľov žiada, aby nepodceňovali situáciu a rešpektovali výzvy a nariadenia príslušných orgánov. Pre zvýšenú hladinu Dunaja je od pondelka až do odvolania zatvorené aj Divadlo Aréna.

– BSK –

 – foto: internet –

Ďalšie
Spoločnosť
30. 5. 2023
Spomíname na profesora Antona Gútha

So zármutkom sme prijali správu, že 14. mája tohto roka nás opustil hrdý Záhorák, lekár Anton…

Zobraziť celý článok
Šport
29. 5. 2023
Atléti sa presadzujú aj vonku

Atletická halová sezóna je za nami. Pretekári z AC Malacky úspešne odštartovali preteky na…

Zobraziť celý článok