16. 4. 2021
Pomôžte malackým športovcom rásť vďaka dvom percentám z daní
Ak sa ešte rozhodujete, komu poskytnúť dve percentá zo svojich daní, prinášame vám zopár tipov. Šport, podobne ako ostatné oblasti života okolo nás, prežíva ťažké časy. Ani jeden z malackých klubov nemôže vykonávať plnohodnotne svoju činnosť. Po uvoľnení opatrení budú všetky kluby potrebovať podporu.  

Najväčším problémom FC Malacky je zastavená liga
V súčasnosti sú na Slovensku povolené len dve najvyššie futbalové súťaže, ostatné stále spia pandemickým spánkom. Táto situácia sa negatívne prejavila aj vo financiách FC Malacky. „V klube oslovujeme nových sponzorov, snažíme sa o spoluprácu s väčšími podnikmi v okolí, ale aktuálna situácia nám veľmi nepraje. Činnosť klubu je utlmená a sponzori sami vedia, že nehráme. Je veľmi ťažké im predostierať budúcnosť, keď nikto nevie, čo bude. Dohodnutí sme, ale ako môžeme povedať sponzorovi, aby nám prispel, keď vidí, že nesmieme hrať ani trénovať. To je dnes najväčší problém,“ hovorí viceprezident FC Malacky Dušan Radovič. „Peniaze z 2 percent z daní budeme investovať do mládeže a do profesionálnych trénerov, ale aj do vybavenia klubu. Plánujeme sa spojiť s  klubom ŠK Žolík a zlepšiť pripravenosť mládežníckych tímov. Investícia do mládeže je dlhodobá, vráti sa nám tak za desať rokov. Ďalšou značnou položkou sú výplaty, resp. finančné ohodnotenie ľudí v klube,“ dodáva D. Radovič.
Malackí futbalisti prežívajú vynikajúcu sezónu, v ktorej zdolali aj favorita na postup do II. ligy Inter Bratislava a z 3. miesta útočia na čelo tabuľky. Tlačivo na poukázanie dvoch percent z daní pre klub nájdete na facebooku FC Malacky. 

Pomôžte florbalistom rozhýbať deti
Finančná situácia florbalového klubu 1. SC Malacky je aktuálne zastabilizovaná. „Tým, že je prerušená akákoľvek športová činnosť klubu, nevykazujeme žiadne náklady. Na druhej strane nemáme ani žiadne príjmy,  napríklad z členských príspevkov hráčov, ktoré počas pandémie nevyberáme. Takisto nemáme ani žiadne príjmy od sponzorov. A keďže v klube nepôsobia žiadni profesionáli medzi hráčmi a trénermi, rozpočet máme stabilizovaný, no po pandémii budeme musieť opäť hľadať zdroje na pokrytie našich nákladov,“ povedal predseda klubu Oto Divinský. Aktuálne hluché obdobie však v 1. SC Malacky berú ako príležitosť. „My tréneri sa snažíme tento čas využiť na individuálny rozvoj a vzdelávanie. Absolvujeme rôzne kurzy a webináre zamerané na fyzickú  aj mentálnu prípravu hráčov. Okrem toho trénujeme našich zverencov aspoň na diaľku. V pravidelných intervaloch im posielame zadania, ktorých splnenie zdokumentujú na videu a pošlú nám ho na kontrolu,“ načrtol momentálnu situáciu šéftréner klubu Juraj Kašuba. 
Kampaň malackého florbalového klubu pre tohtoročné dve percentá z dane má motto Pomôžte nám opäť rozhýbať deti.  Práve toto bude jednou z najdôležitejších úloh po obnove športovej činnosti klubu po pandémii. „Naším cieľom je po dlhej pohybovej odmlke opäť prilákať deti k športu a všeobecne k pohybu,“ uviedol O. Divinský. V 1. SC Malacky pôsobí viacero mládežníckych tímov, ktoré budú potrebovať financie na úhradu prenájmov športovej haly, či na cestovanie na turnaje a súťažné zápasy. Tlačivo na poukázanie 2% z vašich daní pre florbalový klub nájdete na webovej stránke klubu www.1scmalacky.sk.  

Atléti chcú aj naďalej zbierať medaily
Atletický klub AC Malacky vychováva atlétov od najmenších prípravkárskych kategórií až do dospelosti. Jeho atléti patria medzi slovenskú elitu, o čom svedčia mnohé úspechy z republikových majstrovstiev alebo zahraničných podujatí. Dve percentá z daní by im pomohli, aby sa vedeli pripravovať ešte efektívnejšie. „Finančné príspevky z dvoch percent z daní plánujeme investovať do skvalitnenia športovej prípravy našich členov. Najväčšími nákladmi v našom klube sú prenájmy športovísk pre všetky vekové kategórie atlétov a starostlivosť o športový areál na ZŠ Záhorácka, čiže o atletickú dráhu, sektory jednotlivých disciplín a o priľahlú trávnatú plochu. Medzi hlavné investičné priority patrí koncepčné zlepšovanie tréningových podmienok a investície do materiálneho vybavenia klub,“ uviedol tréner AC Malacky Petr Filip. 
Aktuálna epidemiologická situácia a s ňou spojené opatrenia spôsobili značné výpadky v klubovom rozpočte pre malackých atlétov. „Menšia bola dotácia od mesta, rovnako menej peňazí na fungovanie športových tried so zameraním na atletiku poskytol Slovenský atletický zväz. Chýbajú nám takisto členské príspevky, pretože u väčšiny členov bola z dôvodu protipandemických opatrení prerušená ich aktívna športová príprava. Neprajná situácia pre zamestnancov a živnostníkov sa taktiež negatívne odrazila aj na našich príjmoch z dvoch percent z daní,“ komentoval súčasný stav v klube P. Filip. 
Ak chcete podporiť úspešné atletické talenty, formulár s údajmi na poskytnutie dvoch percent z daní nájdete na stránke klubu www.acmalacky.estranky.cz alebo na facebooku AC Malacky. 

Hádzanárov čakajú ďaleké cesty 
Hádzanársky oddiel Strojára Malacky bude po prehrmení pandémie potrebovať finančné prostriedky najmä na cestovanie za súpermi. V I.  lige mužov je viacero súperov z východného Slovenska a takisto mládežnícke tímy čakajú zápasy ďaleko od Malaciek. 
Strojár sa dlhodobo venuje výchove mladých hádzanárov nielen vďaka viacerým mládežníckym tímom, ktoré hrajú súťaže pod hlavičkou Slovenského zväzu hádzanej (SZH), ale aj cez projekty ako športové krúžky v základných školách Šporťáky, letný kemp hádzanárov či každoročný Turnaj generácií. Aj na tieto projekty poputujú peniaze získané od podporovateľov klubu z dvoch percent z daní. Formulár, cez ktorý môžete podporiť mladých hádzanároch v ich športovom rozvoji, nájdete na stránke www.handballmalacky.sk v sekcii na stiahnutie.  

Stolní tenisti budú po obnove činnosti potrebovať podporu
Stolní tenisti MSK Malacky majú pre protipandemické opatrenia obmedzenú športovú činnosť klubu, v stolnotenisovej hale sa aktuálne netrénuje vôbec. Po odznení opatrení sa však vrátia na scénu všetky tímy MSK Malacky, klub bude rovnako pokračovať vo výchove mladých stolných tenistov. Aj preto budú v klube radi za každý príspevok z dvoch percent z daní, tlačivo na ich poskytnutie pre MSK nájdete na www.mskmalacky.sk

Podporiť môžete aj futbalové talenty
Futbalový klub Žolík Malacky sa dlhodobo venuje výchove mladých futbalistov už od prípravky. Z niektorých hráčov vyrástli profesionáli, iní sa futbalu doteraz rekreačne venujú aj vďaka práci trénerov zo Žolíka Malacky. V klube aktuálne funguje viac ako desať tímov, ktoré v rôznych súťažiach súperia so svojimi rovesníkmi zo Záhoria i mimo neho. „Čo sa týka športovej stránky, najviac nás stojí doprava a cestovanie za súpermi. Napríklad keď  v II.  lige dorastu cestujeme do Považskej Bystrice, len výjazd na tento zápas stojí 700 eur. Lacné nie sú ani prenájmy telocviční či prenájom umelého ihriska v zimnom období,“ hovorí predseda Žolíka Malacky František Lörinczi.
Prostriedky z dvoch percent z daní klub využije aj na zázemie pre mladých futbalistov. „Plánujeme nakúpiť traktorovú kosačku, vertikutátor, vyrovnávací valec. Financie si vyžaduje aj údržba zavlažovacieho systému či trávniku pre prípravky na ZŠ Záhorácka,“ dodáva F. Lörinczi.
 Aj vaše dve percentá im pomôžu vyhrávať a hýbať sa. Formulár pre poskytnutie dvoch percent Žolíku nájdete na stránke klubu www.skzolikmalacky.sk

Karatisti sa pobijú o ďalšie úspechy
Karatisti Strojára Malacky aktuálne pre protipandemické opatrenia nesúťažia, no po kríze sa opäť pobijú o ďalšie úspechy. Nateraz však súťažia netradične len na monitoroch. „Na Slovensku už sú pokusy o videosúťaže v karate. Na jednej sme sa už zúčastnili, ale z nášho pohľadu to nie je veľmi prínosné, keďže karate je najmä o boji so súperom,“ uviedol Ivan Sivák z karatistického oddielu Strojára Malacky. Aktuálna nepriaznivá pandemická situácia a s ňou späté opatrenia sa negatívne odrazili aj na finančnej stránke oddielu, keďže karatisti stratili príjmy najmä z členského, naopak, niektoré výdavky ostali. Príjmy z dvoch percent z daní karatistom pomôžu ku kúpe kvalitnejšieho vybavenia. „Peniaze z dvoch percent budeme investovať do nového vybavenia, aby sme mohli hneď po otvorení telocvične pripravovať pretekárov,“ hovorí I. Sivák. 
Ak chcete podporiť karatistov Strojára, tlačivo pre poukázanie dvoch percent z daní pre tento oddiel nájdete na facebooku Strojár Malacky – Karate

Oba boxerské kluby si zaslúžia podporu
V Malackách fungujú dva boxerské kluby úspešné na Slovensku i v zahraničí.  Boxing club-Robotnícka telovýchovná jednota (BC-RTJ)  a Alpha Boxing Club reprezentujú naše mesto vo viacerých kategóriách. V ťažkých časoch obmedzených a takmer nemožných tréningov potrebujú podporu verejnosti, aby po obnove súťaží mohli pokračovať v činnosti.
Formuláre pre poskytnutie dvoch percent z daní pre BC-RTJ Malacky a Alpha Boxing Club Malacky nájdete na ich facebookových stránkach. 

V našom meste pôsobí oveľa viac klubov, než nám dovoľuje spomenúť priestor v novinách – lukostrelci, vodní motoristi, cyklisti, kynológovia, športoví strelci, turisti a ďalší.  Vopred ďakujeme každému, kto sa rozhodne podporiť ktorýkoľvek z malackých športových klubov. Šport v súčasnom období prežíva zdrvujúce obdobie a aj vaše dve percentá pre kluby pomôžu vrátiť sa späť do života a prinášať zdravý pohyb pre deti, mládež i dospelých športovcov. Ďakujeme. 

M. Binčík

Ďalšie
Šport
12. 6. 2024
Patrik Koch si zahral NHL, v zámorí zostáva

Hokejového obrancu a rodáka z Malaciek Patrika Kocha čaká sťahovanie. Jeho klub Arizona Coyotes,…

Zobraziť celý článok
Služby
Oznamy
11. 6. 2024
Zberný dvor na Partizánskej bude zatvorený

Od piatku 14. júna do stredy 19. júna bude zberný dvor na Partizánskej ul. ZATVORENÝ.V prípade…

Zobraziť celý článok