18. 12. 2014
Polícia upozorňuje: Auto nie je výklad!

Polícia upozorňuje vodičov, aby si po opustení vozidiel v ich interiéroch nenechávali  veci. Treba mať na pamäti, že auto nie je výklad!

Zo prečinu krádeže obvinil v posledných dňoch poverený príslušník PZ 37-ročného Lászla B. z Maďarska, za čo mu  hrozí trest odňatia slobody až na dva roky. Obvinený sa mal v utorok popoludní na vonkajšom parkovisku obchodného centra so sídlom na Einsteinovej ulici v Bratislave podľa doteraz vykonaných procesných úkonov vlámať do riadne uzamknutého motorového vozidla zn. Mercedes B180. S ukradnutým notebookom v taške ho na mieste krádeže prichytil majiteľ vozidla. Okamžite po príchode polície na miesto bol  podozrivý muž hliadkou polície v súlade so zákonom obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na príslušné oddelenie polície. Taška s notebookom v hodnote 800,-€ bola následne odovzdaná majiteľovi nepoškodená, čím v konečnom dôsledku poškodenému nevznikla  žiadna škoda.

Toľko šťastia však nemal majiteľ vozidla zn. Iveco Daily, ktorému neznámy páchateľ odcudzil v utorok dopoludnia na križovatke ulíc  Dudova – Hrobákova v Bratislave po vlámaní  do riadne uzamknutého vozidla autorádio a doklady od jeho auta. Majiteľovi vozidla vznikla uvedeným konaním celková škoda vo výške 400,-€. Policajti po páchateľovi pátrajú.

Predchádzať páchaniu uvedenej trestnej činnosti sa dá osvojením  určitých zvyklostí.

– Vodičom odporúčame, aby aj pri krátkodobom opustení vozidla v jeho interiéri nenechávali autorádio, doklady, telefón, peniaze, tašky, kabelky a oblečenie. Tieto veci nie je vhodné ani ukladať do kufra, treba ich radšej nosiť pri sebe. Keď sa ľudia sústredia na ukladanie vecí do úložných priestorov, nevšímajú si, kto ich pozoruje, a keď odídu od auta, zlodej presne vie, čo ho sa vo vozidle nachádza.
– Parkovať treba na strážených a osvetlených parkoviskách. Keď vodič opúšťa zaparkované auto, je vhodné, aby mechanicky skontroloval, či je zamknuté a nespoliehal sa len na diaľkové ovládanie a centrálne uzamykanie.
– V prípade, že vodič po návrate k vozidlu zistí, že niekto do neho násilím vnikol, je dôležité do vozidla nenastupovať a ničoho sa nedotýkať, odcudzené veci zisťovať len pohľadom. Mohlo by dôjsť k zničeniu stôp.

ORPZ

Ďalšie
Šport
1. 3. 2024
Mladí stolní tenisti nám robia radosť

Naši talentovaní stolní tenisti majú vposlednom období viacero úspešných vystúpení. Najmladšie…

Zobraziť celý článok
Šport
1. 3. 2024
15 titulov majstrov kraja pre AC Malacky

Pred časom sme informovali oúspešnom vystúpení atlétov AC Malacky počas prvej časti majstrovstiev…

Zobraziť celý článok