1. 7. 2013
Polícia odporúča, ako sa bezpečne správať pri vode
Aby bol váš rodinný pobyt pri vode sprevádzaný len príjemnými zážitkami, policajní preventisti ponúkajú niekoľko cenných rád:

Nenechávajte malé deti bez dozoru ani doma pri bazéne, ale ani vo vani. Sledujte ich pri kúpaní, ale aj pri iných činnostiach. Pred skákaním vždy skontrolujte hĺbku vody a rešpektujte zákazy kúpania. Nechoďte do vody rozhorúčení a unavení, treba sa postupne a dostatočne ochladiť. Neplávajte hneď po jedle, dodržte aspoň hodinový odstup.

Plávajte aspoň dvaja spolu, radšej pozdĺž brehu ako stredom jazera. Pri kúpaní nepreceňujte svoje sily, neplávajte do blízkosti plavidiel. Pri člnkovaní majte pre deti a neplavcov záchrannú vestu. Majte na mysli, že plávanie v tečúcej vode je namáhavejšie ako v stojatej. Ak zbadáte osoby, ktoré sa idú kúpať pod vplyvom alkoholu, pokúste sa im v tom zabrániť.

Ak sa blíži búrka, vodu treba opustiť. Vo vode buďte k ostatným ohľaduplní, nikoho nepotápajte. V mimoriadnych situáciách si zachovajte chladnú hlavu. Poskytnutím prvej pomoci na mieste môžete nejednému človeku zachrániť život. Pri pobyte pri vode sa sledujte navzájom, dávajte stále pozor jeden na druhého.

OR PZ Pezinok

                                                           

Ďalšie
Doprava
29. 9. 2023
Prichádza nové dopravné značenie pre chodcov

Kpriechodom pre chodcov pribudnú miesta na prechádzanie Aktuálne stavebné úpravy na hlavnej…

Zobraziť celý článok
Samospráva
29. 9. 2023
Zastupiteľstvo: nové námestie, nová pediatrická ambulancia, dotácia pre…

Vo štvrtok 21. septembra rokovali poslanci mestského zastupiteľstva. Na programe boli ekonomické…

Zobraziť celý článok