1. 7. 2013
Polícia odporúča, ako sa bezpečne správať pri vode
Aby bol váš rodinný pobyt pri vode sprevádzaný len príjemnými zážitkami, policajní preventisti ponúkajú niekoľko cenných rád:

Nenechávajte malé deti bez dozoru ani doma pri bazéne, ale ani vo vani. Sledujte ich pri kúpaní, ale aj pri iných činnostiach. Pred skákaním vždy skontrolujte hĺbku vody a rešpektujte zákazy kúpania. Nechoďte do vody rozhorúčení a unavení, treba sa postupne a dostatočne ochladiť. Neplávajte hneď po jedle, dodržte aspoň hodinový odstup.

Plávajte aspoň dvaja spolu, radšej pozdĺž brehu ako stredom jazera. Pri kúpaní nepreceňujte svoje sily, neplávajte do blízkosti plavidiel. Pri člnkovaní majte pre deti a neplavcov záchrannú vestu. Majte na mysli, že plávanie v tečúcej vode je namáhavejšie ako v stojatej. Ak zbadáte osoby, ktoré sa idú kúpať pod vplyvom alkoholu, pokúste sa im v tom zabrániť.

Ak sa blíži búrka, vodu treba opustiť. Vo vode buďte k ostatným ohľaduplní, nikoho nepotápajte. V mimoriadnych situáciách si zachovajte chladnú hlavu. Poskytnutím prvej pomoci na mieste môžete nejednému človeku zachrániť život. Pri pobyte pri vode sa sledujte navzájom, dávajte stále pozor jeden na druhého.

OR PZ Pezinok

                                                           

Ďalšie
Oznamy
Voľby
29. 5. 2024
Hlasovanie do prenosnej volebnej schránky -Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Volič, ktorý sa v deň konania volieb nemôže dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä…

Zobraziť celý článok
Šport
Spoločnosť
Školstvo
28. 5. 2024
Športové hry malackej mládeže 2024 - propozície

Vpiatok 31. mája sa vmalackých školách uskutoční tradičné podujatie Športové hry malackej mládeže.…

Zobraziť celý článok