27. 9. 2021
Podvodníci sa snažia vymámiť peniaze od seniorov. Majú nové triky
Podvodníci sa znova pokúšajú získať peniaze od seniorov, a to aj v našom meste. Telefonát na pevnú linku sa v tomto prípade skončil dobre, no dôchodkyňa z Malaciek mohla prísť minimálne o 3000 eur. A možno aj o kus zdravia. Polícia bola o tomto prípade informovaná.

„Šmejdi“ sú v tomto prípade ešte o niečo rafinovanejší než doteraz. Pôsobia dôveryhodne vďaka tomu, že poznajú mená svojich obetí a ich príbuzných. 
Dôchodkyňa z Malaciek mala telefonát, z ktorého bola niekoľko dní otrasená. Podvodníci si vymysleli príbeh o nehode jej syna, pričom poznali jeho celé meno. Volajúci sa predstavil ako lekár, ktorý sa snaží pomôcť jej synovi. Ten mal vraj vážnu autonehodu, ktorú zavinil a hrozí mu väzenie. Je údajne zranený, a preto nemôže hovoriť. Volajúci – údajný lekár – dôchodkyni povedal, že za 3000 eur vie zariadiť, aby obete nehody nepodali trestné oznámenie, čiže jej syn by sa mohol vyhnúť súdu a hroziacemu väzeniu. 
Seniorku ešte podvodník v telefóne upozornil, aby o tom nikomu nehovorila, pretože „lekár“ by mohol prísť o licenciu a celé „vyrovnanie“ by mohlo padnúť. Ak ale peniaze poskytne, volajúci sa dokáže s obeťami údajnej nehody dohodnúť na ututlaní prípadu a jej syn bude po prepustení z nemocnice voľný. Volajúci sa snažil navodiť dojem časovej tiesne a citovo vydieral. Seniorka sa našťastie, nenechala oklamať, no nepríjemný zážitok jej zostal. Najmä preto, lebo podvodník v telefóne vedel jej meno aj meno jej syna. 
Seniori, dávajte si pozor. Pokúste sa zachovať rozvahu a informácie z telefonátu si overte. Podobné triky skúšajú podvodníci opakovane a podobný scenár o nehode príbuzného sa v rôznych obmenách a verziách objavuje už dlhšie. Aj keď často neuspejú, od ďalších pokusov ich to neodradí. Milí seniori, buďte opatrní a nenechajte sa oklamať.

-red- 

Ďalšie
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Klub vodných športov Ocean s kvalifikáciami na majstrovstvá SR

Jarnú časť sezóny ukončil Klub vodných športov Ocean úspešnou kvalifikáciou na majstrovstvá SR…

Zobraziť celý článok