22. 9. 2017
Podporte zbierku Biela pastelka

Malacky sa zapojili do verejnej zbierky Biela pastelka 2017, aby podporili aktivity nevidiacich a slabozrakých. V uliciach mesta sa stretneme práve dnes, 22. septembra.

Čo si už človek počne s bielou pastelkou, keď chce písať či kresliť? Riešenie môže byť vlastne úplne jednoduché. Netradičné, inovatívne, ale jednoduché. Farebný papier.
A čo si už nevidiaci počne, keď chce študovať, pracovať, sám si variť, upratovať, komunikovať cez maily či SMS, čítať si dennú tlač, nebodaj sám chodiť po meste? Takisto sa môže zdať, že sú to situácie, pri ktorých ani nemá zmysel skúšať hľadať cestu. A predsa je aj v tomto prípade riešenie pomerne jednoduché – s počítačom s hlasovým výstupom sa študovať, pracovať, pohybovať na internete poľahky dá, pri varení a upratovaní to chce len sem-tam nejakú kompenzačnú pomôcku a pár jednoduchých grífov a samostatná chôdza s bielou palicou, príp. s vodiacim psom je výsledkom absolvovaných kurzov.
Na tmavej ceste preto kreslí čiaru práve biela pastelka. Za 16 rokov svojej existencie u nás sa stala symbolom sveta nevidiacich, symbolom riešení často na prvý pohľad bezvýchodiskových situácií.

Podporiť aktivity pre nevidiacich a slabozrakých prostredníctvom Bielej pastelky je možné až do 31. decembra, a to príspevkom na účet verejnej zbierky SK23 1111 0000 0014 3025 8006 alebo do stacionárnych pokladničiek umiestnených vo vybraných inštitúciách (školy, úrady, firmy a pod.), zaslaním SMS na číslo 820 v hodnote 2 € v sieti všetkých mobilných operátorov alebo on-line na www.bielapastelka.sk.

Za akúkoľvek podporu ďakujeme!

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok