12. 7. 2017
Podpora športu rastie: navýšenie financií, otvorenie školských dvorov, rekonštrukcia športovísk

Hádzaná, atletika, futbal – k týmto športom, zaradeným v Malackách medzi reprezentačné, pravdepodobne pribudne ďalší. Vyzerá to tak, že už v nadchádzajúcej sezóne 2017/2018 sa do najvyššej ligy vrátia malackí stolní tenisti. „Môžem potvrdiť, že podporím návrat mestského stolnotenisového klubu do extraligy, čím zároveň potvrdíme jeho historicky pevné zakotvenie v našom meste,“ povedal primátor Juraj Říha.
Práve primátor navrhol na začiatku svojho funkčného obdobia vyčleniť niektoré športy do kategórie „reprezentačné“. Ako hovorí, šport patrí medzi jeho osobné záujmy: „Vyše dvoch rokov pracujeme nielen na zlepšení podmienok tradičných športových klubov, ale zároveň sa snažíme podporiť aj menšie, ale o to úspešnejšie kluby ako napríklad mažoretky či akvabely. Verím, že už čoskoro budem môcť prezentovať aj výsledky nového projektu zapojenia firiem do financovania športu v našom meste. Kľúčovým heslom však nesmie byť trieštenie, ako sme svedkami v niektorých druhoch športu, ale spolupráca, ako sa nám to podarilo napríklad vo futbale.” Aj preto je dôležitá podpora mesta vo forme financií i opravy športovísk. Zatiaľ čo na začiatku aktuálneho volebného obdobia bola finančná podpora zo strany samosprávy okolo 70 tisíc eur, v súčasnosti to je takmer 180 tisíc.
Súčasťou podpory športovania je aj otvorenie školských dvorov.
http://www.malacky.sk/index.php?page=clanok_cely&id=7483.

Mesto bude zároveň pokračovať v rekonštrukcii športovísk. Realitou sú športoviská v Domkoch a Zámockom parku, automatické závlahy na futbalovom štadióne a tenisových a volejbalových kurtoch v Zámockom parku či nové osvetlenie v stolnotenisovej hale. Pripravuje sa rekonštrukcia futbalového štadióna a výstavba zimného štadióna.

-red-

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok