19. 6. 2008
Podnikatelia a euro

V Inkubátore v Malackách sa vo štvrtok 19. 6. uskutočnil bezplatný seminár pre malých a stredných podnikateľov s názvom EuroRoadshow. Jeho organizátor – Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania práve v Malackách skončila šnúru seminárov, ktoré pripravila pre podnikateľský sektor v mestách Prešov, Spišská Nová Ves, Poprad, Martin, Žilina, Prievidza, Trenčín, Trnava a Malacky.

V rámci tejto tzv. Severnej trasy Malacky milo prekvapili oproti ostatným pomerne vysokou účasťou, záujmom a dobrou organizáciou. Prednášky súvisiace s konkrétnymi problémami a potrebami v súvislosti so zavedením eura trvali od 9.00 do 13.00 h. „Zúčastnila som sa viacerých podobných školení, no informácie sú čoraz konkrétnejšie a praktickejšie,“ povedala koordinátorka z inkubátora Ing. Iveta Gvozdjáková.

Každý podnikateľ si okrem nových informácií odniesol aj tlačovinový materiál a praktický nástenný eurokalendár. „Podnikatelia, ktorých sme elektronicky oslovili, pochopili potrebu získať informácie z prvej ruky a využili ponúknutú príležitosť, čo nás veľmi teší. Škoda len, že v kuloárnych diskusiách viacerí poukázali na slabú pripravenosť domáceho bankového sektora na aktuálnu pomoc podnikateľom,“ dodala na záver.

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok