19. 6. 2008
Podnikatelia a euro

V Inkubátore v Malackách sa vo štvrtok 19. 6. uskutočnil bezplatný seminár pre malých a stredných podnikateľov s názvom EuroRoadshow. Jeho organizátor – Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania práve v Malackách skončila šnúru seminárov, ktoré pripravila pre podnikateľský sektor v mestách Prešov, Spišská Nová Ves, Poprad, Martin, Žilina, Prievidza, Trenčín, Trnava a Malacky.

V rámci tejto tzv. Severnej trasy Malacky milo prekvapili oproti ostatným pomerne vysokou účasťou, záujmom a dobrou organizáciou. Prednášky súvisiace s konkrétnymi problémami a potrebami v súvislosti so zavedením eura trvali od 9.00 do 13.00 h. „Zúčastnila som sa viacerých podobných školení, no informácie sú čoraz konkrétnejšie a praktickejšie,“ povedala koordinátorka z inkubátora Ing. Iveta Gvozdjáková.

Každý podnikateľ si okrem nových informácií odniesol aj tlačovinový materiál a praktický nástenný eurokalendár. „Podnikatelia, ktorých sme elektronicky oslovili, pochopili potrebu získať informácie z prvej ruky a využili ponúknutú príležitosť, čo nás veľmi teší. Škoda len, že v kuloárnych diskusiách viacerí poukázali na slabú pripravenosť domáceho bankového sektora na aktuálnu pomoc podnikateľom,“ dodala na záver.

Ďalšie
Šport
26. 5. 2023
Majstrovstvá OPK Malacky v disciplíne M 400

Na strelnici Športovo-streleckého klubu Malacky sa 14. mája uskutočnila prvá strelecká súťaž…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
26. 5. 2023
Voľné pracovné miesto: samostatný odborný referent všeobecnej učtárne

    Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky. Názov pracovnej…

Zobraziť celý článok