31. 3. 2012
Podeľte sa! - Prispeli na charitu a pochutnali si - aktualizované

Napriek pomerne chladnému a veternému počasiu sa v sobotu 31. 3. predpoludním v parku na Kláštornom námestí v Malackách zastavilo veľa ľudí, ktorí sa buď nechali pozvať na pôstnu polievku, alebo na mastný chlebík s cibuľkou. Odmenou za ne bol spravidla finančný príspevok prevyšujúci hodnotu ponúknutých pokrmov. Každý, kto sa zastavil, si bol vedomý, že jeho peniažky smerujú k tým, čo to naozaj potrebujú. Tento rok je to charitatívne občianske združenie MAGIS v Prešove.

Podeľme sa! je názov celoslovenskej akcie, ktorá sa pravidelne koná v pôstnom období pred Veľkou nocou. Organizátorom je Katolícke hnutie žien Slovenska a do Malaciek sa prenieslo vďaka Občianskemu združeniu DaR (Deti a rodina), ktoré v Malackách pred pár rokmi spontánne vzniklo z iniciatívy niekoľkých rodín. “Začali sme usporadúvať rozličné podujatia najmä pre svoje deti,” hovorí Peter Baška. Ich pôsobnosť sa však postupne rozrastá a tento rok v máji pripravujú aj väčšie podujatie – Deň rodiny.

„Sme radi, že ste nás prišli pozrieť. Ako vidíte, je tu plno, a to odkedy sme sem prišli. Okamžite sa tu zhŕkla asi dvadsiatka ľudí,” hovorí jeden z organizátorov Dominik Dobrovodský. Jeho manželka, ktorá naberá polievku a ponúka mastný chlieb s cibuľou, sa teší, že aj keď je chladno, aspoň neprší. „To máme vymodlené,“ dodáva s úsmevom. Akciu Podeľme sa neobišli deti, mládež ani starší ľudia. Zastavil sa i riaditeľ Spojenej školy sv. Františka Assiského Daniel Masarovič.

„Vyzbierali sme 469,10 eur,”informoval nás po akcii Dominik Dobrovodský za Občianske združenie DaR. “Naše poďakovanie patrí všetkým, ktorí pomohli alebo napriek nepriazni počasia zvolili jednoduchý sobotný obed,“ dodáva.

Text, foto: T. Búbelová  

Ďalšie
Samospráva
Spoločnosť
26. 1. 2023
Špeciálna prokuratúra zastavila stíhanie primátora

 „Je nepochybné, že sa nestal skutok, pre ktorý sa vedie trestné stíhanie,“ píše sa v…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
25. 1. 2023
Múzeum vydalo nový zborník

MCK Malacky - Múzeum Michala Tillnera vydalo nový zborník Malacky a okolie 15, zameraný na…

Zobraziť celý článok