31. 3. 2012
Podeľte sa! - Prispeli na charitu a pochutnali si - aktualizované

Napriek pomerne chladnému a veternému počasiu sa v sobotu 31. 3. predpoludním v parku na Kláštornom námestí v Malackách zastavilo veľa ľudí, ktorí sa buď nechali pozvať na pôstnu polievku, alebo na mastný chlebík s cibuľkou. Odmenou za ne bol spravidla finančný príspevok prevyšujúci hodnotu ponúknutých pokrmov. Každý, kto sa zastavil, si bol vedomý, že jeho peniažky smerujú k tým, čo to naozaj potrebujú. Tento rok je to charitatívne občianske združenie MAGIS v Prešove.

Podeľme sa! je názov celoslovenskej akcie, ktorá sa pravidelne koná v pôstnom období pred Veľkou nocou. Organizátorom je Katolícke hnutie žien Slovenska a do Malaciek sa prenieslo vďaka Občianskemu združeniu DaR (Deti a rodina), ktoré v Malackách pred pár rokmi spontánne vzniklo z iniciatívy niekoľkých rodín. “Začali sme usporadúvať rozličné podujatia najmä pre svoje deti,” hovorí Peter Baška. Ich pôsobnosť sa však postupne rozrastá a tento rok v máji pripravujú aj väčšie podujatie – Deň rodiny.

„Sme radi, že ste nás prišli pozrieť. Ako vidíte, je tu plno, a to odkedy sme sem prišli. Okamžite sa tu zhŕkla asi dvadsiatka ľudí,” hovorí jeden z organizátorov Dominik Dobrovodský. Jeho manželka, ktorá naberá polievku a ponúka mastný chlieb s cibuľou, sa teší, že aj keď je chladno, aspoň neprší. „To máme vymodlené,“ dodáva s úsmevom. Akciu Podeľme sa neobišli deti, mládež ani starší ľudia. Zastavil sa i riaditeľ Spojenej školy sv. Františka Assiského Daniel Masarovič.

„Vyzbierali sme 469,10 eur,”informoval nás po akcii Dominik Dobrovodský za Občianske združenie DaR. “Naše poďakovanie patrí všetkým, ktorí pomohli alebo napriek nepriazni počasia zvolili jednoduchý sobotný obed,“ dodáva.

Text, foto: T. Búbelová  

Ďalšie
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
Doprava
17. 4. 2024
Do práce na bicykli 2024: už sa môžete registrovať

Malacky sa opäť zapojili do kampaneDo práce na bicykli, vďaka čomu sa už môžu registrovať…

Zobraziť celý článok