26. 2. 2020
Pochvala pre mestskú políciu

Riaditeľ Obvodného oddelenia Policajného zboru Malacky Andrej Kliment poslal primátorovi mesta list, v ktorom ocenil prácu našej mestskej polície.

Citujeme z listu:

„Touto cestou by som chcel vyjadriť poďakovanie príslušníkom mestskej polície Malacky za príkladnú a ukážkovú služobnú činnosť ktorou dňa 8. 2. 2020 výraznou mierou prispeli k zadržaniu páchateľa pokračovacej trestnej činnosti. Na pátraní po páchateľovi, ako aj na prenasledovaní páchateľa po spáchaní posledného skutku, sa aktívne zúčastňovala nielen hliadka mestskej polície, ale výraznú zásluhu na jeho konečnom zadržaní mala aj stála služba mestskej polície, ktorá monitorovala kamerové systémy a informovala zasahujúce hliadky mestskej a štátnej polície o aktuálnom smere úniku páchateľa. Služobný zákrok bol na základe výbornej spolupráce mestskej a štátnej polície zdarne dokončený a páchateľ bol napokon po spáchaní skutku zadržaný. Na základe tejto skúsenosti, ako aj na základe predchádzajúcej niekoľkoročnej spolupráce môžem konštatovať, že Mestská polícia Malacky je vysoko profesionálnym a organizovaným bezpečnostným útvarom.“

Páchateľ sa opakovane dopúšťal rôznych krádeží. Reportáž o spolupráci mestských a štátnych policajtov, vďaka ktorej sa ho podarilo zadržať, bola odvysielaná v spravodajstve Televízie JOJ. Príslušníkom Mestskej polície Malacky, vedenej náčelníkom Ivanom Jurkovičom, želáme veľa úspechov v ich náročnej a zodpovednej práci.

Ľ. Pilzová


Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok