14. 4. 2010
Počet žiadostí o vstup do vojenských lesov narastá

Blížiaca sa hubárska sezóna spôsobuje narastajúci záujem ľudí o vybavenie povolenia na vstup do Vojenského obvodu (VO) Záhorie. Pracovníčka klientskeho centra MsÚ Viera Lapinová však upozorňuje, že MsÚ môže vybavovať povolenie len pre obyvateľov mesta Malacky. Záujemcovia z okolitých obcí, ale aj zo vzdialenejších miest sa musia obrátiť priamo na kanceláriu Vojenského obvodu Záhorie.

MsÚ v Malackách vybavuje žiadosti o povolenie vstupu do vojenských lesov od 1. 1. 2009. Odvtedy bolo v klientskom centre prijatých 2 576 žiadostí a vydaných 2 554 povolení na vstup do vojenských lesov v okolí Malaciek pre obyvateľov mesta. Prednosta Obvodného úradu VO Záhorie Pavol Škrha informáciu doplnil a upozornil, že nárok na vstup do lesov vojenského obvodu, majú nárok všetci, ktorí majú trvalé bydlisko v 21 obciach katastrálne susediacich s VO Záhorie. Žiadatelia z iných miest a obcí môžu povolenie získať iba v prípade, že sú alebo boli zamestnancami rezortu obrany.

Počet žiadostí o vstup do VO podľa Škrhu ustavične narastá. Kým v roku 2007 ich bolo vydaných iba 585, v roku 2009 už 10 406. Z nich 2520 dostali Malačania, ľudia z okolitých obcí 4469 a 3417 povolení dostali pracovníci rezortu obrany, zamestnanci Vojenských lesov, obyvatelia s trvalým pobytom na území vojenského obvodu a ďalšie osoby v zmysle vojenského predpisu. Nárast údajne spôsobilo ústretové rozhodnutie ministra obrany, ktorý ním chcel kompenzovať negatívny vplyv činnosti armády na život obyvateľov našej oblasti, keďže v našej lokalite nie sú iné lesy, ktoré by slúžili na rekreačnú činnosť obyvateľstva.        


T. Búbelová  

Ďalšie
Šport
9. 6. 2023
Pre hádzanú obetuje všetko: Laura Walterová patrí k najlepším

Keď sa narodíte do hádzanárskej rodiny a prejavíte záujem o šport, nie je veľká šanca, že sa vašou…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Spoločnosť
9. 6. 2023
Mestské zastupiteľstvo: urgent, migranti, klimatická stratégia, komisie

Poslanci MsZ 30. mája prerokovali okrem tém spomenutých v nadpise tohto článku aj návrh na…

Zobraziť celý článok