14. 4. 2010
Počet žiadostí o vstup do vojenských lesov narastá

Blížiaca sa hubárska sezóna spôsobuje narastajúci záujem ľudí o vybavenie povolenia na vstup do Vojenského obvodu (VO) Záhorie. Pracovníčka klientskeho centra MsÚ Viera Lapinová však upozorňuje, že MsÚ môže vybavovať povolenie len pre obyvateľov mesta Malacky. Záujemcovia z okolitých obcí, ale aj zo vzdialenejších miest sa musia obrátiť priamo na kanceláriu Vojenského obvodu Záhorie.

MsÚ v Malackách vybavuje žiadosti o povolenie vstupu do vojenských lesov od 1. 1. 2009. Odvtedy bolo v klientskom centre prijatých 2 576 žiadostí a vydaných 2 554 povolení na vstup do vojenských lesov v okolí Malaciek pre obyvateľov mesta. Prednosta Obvodného úradu VO Záhorie Pavol Škrha informáciu doplnil a upozornil, že nárok na vstup do lesov vojenského obvodu, majú nárok všetci, ktorí majú trvalé bydlisko v 21 obciach katastrálne susediacich s VO Záhorie. Žiadatelia z iných miest a obcí môžu povolenie získať iba v prípade, že sú alebo boli zamestnancami rezortu obrany.

Počet žiadostí o vstup do VO podľa Škrhu ustavične narastá. Kým v roku 2007 ich bolo vydaných iba 585, v roku 2009 už 10 406. Z nich 2520 dostali Malačania, ľudia z okolitých obcí 4469 a 3417 povolení dostali pracovníci rezortu obrany, zamestnanci Vojenských lesov, obyvatelia s trvalým pobytom na území vojenského obvodu a ďalšie osoby v zmysle vojenského predpisu. Nárast údajne spôsobilo ústretové rozhodnutie ministra obrany, ktorý ním chcel kompenzovať negatívny vplyv činnosti armády na život obyvateľov našej oblasti, keďže v našej lokalite nie sú iné lesy, ktoré by slúžili na rekreačnú činnosť obyvateľstva.        


T. Búbelová  

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok