5. 9. 2014
Po letnej pauze atléti súťažili na Moste
So štartovou listinou výrazne chudobnejšou na známe mená sa uskutočnil tohtoročný popredný slovenský míting Atletický most v Dubnici nad Váhom. Chýbajúce peniaze nútia usporiadateľov robiť preteky najmä pre slovenských a českých atlétov, zo zahraničia štartovali prevažne menej známi atléti. Do bojov na dubnickom štadióne zasiahli aj Malačania.

Ako prvý zasiahol do programu pretekov malacký bežec Jakub Valachovič, ktorý mal v behu na 5000 metrov oproti sebe výrazne kvalitnejšiu konkurenciu. Štartovala tu dvojica kenských bežcov a Ukrajinec Volodymyr Kyts, ktorí mali osobné maximá pod 14 minút. V porovnaní s Valachovičovým najlepším výkonom 15:20 min išlo o výrazný kvalitatívny rozdiel.

Priebeh súťaže sa však začal prekvapujúcim nástupom práve malackého bežca, keďže skupina favoritov začala pomaly a sústredila sa na záverečný boj o konečné umiestnenia, nie o čas. Valachovič striedavo viedol a držal sa so silnou skupinkou dva kilometre, potom sa už kvalita naplno prejavila. Členovi AC Malacky v závere chýbali tri sekundy, aby si vylepšil osobný rekord.

Po úspechoch na prekážkovej štvorstovke sa bývalý atlét AC Malacky Marco Adrien Drozda predstavil aj na osemstovke, na ktorej v minulosti patril k popredným bežcom medzi dorastencami. V Dubnici dosiahol tohtoročné maximum, keď sa v cieli objavil šiesty časom 2:02,46 min. Najlepší výkon z hľadiska umiestnenia sa podaril odchovankyni AC Malacky Claudii Hladíkovej v skoku do diaľky. Členka Dukly B. Bystrica si výkonom 571 cm zaistila druhé miesto.

-tkac- (krátené)
Ďalšie
Oznamy
Voľby
29. 5. 2024
Hlasovanie do prenosnej volebnej schránky -Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Volič, ktorý sa v deň konania volieb nemôže dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä…

Zobraziť celý článok
Šport
Spoločnosť
Školstvo
28. 5. 2024
Športové hry malackej mládeže 2024 - propozície

Vpiatok 31. mája sa vmalackých školách uskutoční tradičné podujatie Športové hry malackej mládeže.…

Zobraziť celý článok