24. 8. 2012
Plné ruky práce – AKTUALIZOVANÉ

23. augusta sme vás informovali o 3 nehodách v Malackách a okolí, pri ktorých museli zasahovať aj leteckí záchranári. Jednou z týchto nehôd bol pád 37-muža zo strechy rodinného domu v Malackách, ktorú opravoval. Utrpel pri tom vážne poranenia.
Mužovi najprv pomáhali záchranári z Rýchlej zdravotnej služby v Malackách, neskôr ho leteckí záchranári transportovali do nemocnice v bratislavskej Petržalke.

Nehoda sa stala na ul. J. Kubinu, ktorá je v súčasnosti rozkopaná pre výstavbu kanalizácie. Hneď po nehode sa objavili informácie o tom, že k poranenému mužovi sa sanitka pre rozkopanú vozovku nemohla dostať. Zhotoviteľ kanalizácie sa však mestu zaviazal, že aj v rozkopaných uliciach zabezpečí prejazd záchranárskych vozidiel.  Mesto Malacky preto okamžite vyzvalo dodávateľa stavby a stavebný dozor k vysvetleniu. Tí potvrdili, že na ulici J. Kubinu bol prejazd záchranárskych vozidiel zabezpečený.

Redakcia malackých médií oslovila aj záchranárov, ktorí v spomínanej sanitke boli. Záchranár, ktorý si prial zostať nemenovaný, nám povedal: „Hneď pri nahlásení prípadu nám bolo povedané, aby sme k mužovi nešli cez ulicu Kubinu, lebo je rozkopaná, ale okolo. Takže sme hneď využili obchádzku. Od prípadu sme potom už ale odišli cez ulicu Kubinu. Môžem potvrdiť, že sa tade dalo prejsť, aj keď bolo to len tak-tak. Už by som tadiaľ radšej nešiel. To prejazdné miesto by malo byť širšie.“

Záchranárovi za informácie ďakujeme a jeho postreh odovzdáme vedeniu mesta aj dodávateľovi stavby.

 – mija, naty –

Ďalšie
Šport
18. 4. 2024
Stolnotenisová mládež boduje

Stolnotenisová mládež sa za ostatné týždne zúčastnila dvoch turnajov. Spomedzi reprezentantiek a…

Zobraziť celý článok
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok