24. 8. 2012
Plné ruky práce – AKTUALIZOVANÉ

23. augusta sme vás informovali o 3 nehodách v Malackách a okolí, pri ktorých museli zasahovať aj leteckí záchranári. Jednou z týchto nehôd bol pád 37-muža zo strechy rodinného domu v Malackách, ktorú opravoval. Utrpel pri tom vážne poranenia.
Mužovi najprv pomáhali záchranári z Rýchlej zdravotnej služby v Malackách, neskôr ho leteckí záchranári transportovali do nemocnice v bratislavskej Petržalke.

Nehoda sa stala na ul. J. Kubinu, ktorá je v súčasnosti rozkopaná pre výstavbu kanalizácie. Hneď po nehode sa objavili informácie o tom, že k poranenému mužovi sa sanitka pre rozkopanú vozovku nemohla dostať. Zhotoviteľ kanalizácie sa však mestu zaviazal, že aj v rozkopaných uliciach zabezpečí prejazd záchranárskych vozidiel.  Mesto Malacky preto okamžite vyzvalo dodávateľa stavby a stavebný dozor k vysvetleniu. Tí potvrdili, že na ulici J. Kubinu bol prejazd záchranárskych vozidiel zabezpečený.

Redakcia malackých médií oslovila aj záchranárov, ktorí v spomínanej sanitke boli. Záchranár, ktorý si prial zostať nemenovaný, nám povedal: „Hneď pri nahlásení prípadu nám bolo povedané, aby sme k mužovi nešli cez ulicu Kubinu, lebo je rozkopaná, ale okolo. Takže sme hneď využili obchádzku. Od prípadu sme potom už ale odišli cez ulicu Kubinu. Môžem potvrdiť, že sa tade dalo prejsť, aj keď bolo to len tak-tak. Už by som tadiaľ radšej nešiel. To prejazdné miesto by malo byť širšie.“

Záchranárovi za informácie ďakujeme a jeho postreh odovzdáme vedeniu mesta aj dodávateľovi stavby.

 – mija, naty –

Ďalšie
Šport
24. 7. 2024
Vysvedčenia pre karatistov

Koniec júna je u školákov vždy spájaný s odovzdávaním vysvedčení za dosiahnuté výsledky v škole.…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
22. 7. 2024
Okresný súd Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok