10. 7. 2013
Plážový tenis krstil nové kurty na Rudave

Rekreačná oblasť na Záhorí bola roky obľúbenou destináciou beachvolejbalistov a dejiskom festivalu, ktorý sa v posledných rokoch neorganizoval. Obec Malé Leváre však chce udržať vo svojej rekreačnej oblasti športového ducha, preto zrekonštruovala kurty a rozhodla sa na nich písať novú históriu. Prvým podujatím na nových kurtoch bol turnaj majstrovstiev SR v plážovom tenise v nedeľu 30.júna.

„Na Rudavu sa na tretí turnaj aktuálnej sezóny prihlásil rekordný počet mužských dvojíc, čo je veľmi povzbudzujúce. Opäť sme však nehrali v kategórii žien a to nás trochu mrzí. To by sa malo zmeniť už tento víkend, keď máme na štvrtý turnaj M-SR v Nitre prihlásené už  tri ženské dvojice, medzi nimi aj jedno obzvlášť zvučné tenisové meno. Turnaj nás potešil aj účasťou dvojíc, ktoré zasiahli do série turnajov v plážovom tenise po prvýkrát, takže rodina beachtenistov sa pomaly, ale isto rozrastá,“ teší sa Radovan Laco, prezident Beachtennis Slovakia a úradujúci majster SR v tomto športe.

Tak, ako je zvykom, aj na tomto turnaji sa hralo najskôr v skupinách každý s každým, a tak si účastníci dosýta zahrali. Medzi najdramatickejšie zápasy patrili tie, kde o medaily bojovali Loptoši. Banskoštiavnická dvojica Pecher – Grega najskôr po tajbrejku v semifinále vyradila druhú nasadenú dvojicu Mišuta – Mi.Ivan, aby potom vo finále dlho držala krok aj s nasadenými jednotkami z Dunlop teamu. Loptoši ukradli favorizovanému Dunlopu hneď prvý set, Kopecký s Lacom potom zrovnali a v supertajbrejku viedli už 8:3, no Grega s Pecherom sa ešte dokázali vrátiť do zápasu stiahnutím náskoku na 8:7. Potom už slovo na kurte prevzal najlepší hráč turnaja Marek Kopecký a Dunlop team sa mohol tešiť z premiérového tohtoročného víťazstva.
 

Konečné umiestnenie
1. Dunlop (R. Laco, M. Kopecký)
2. Loptoši (R. Grega, T. Pecher)
3. Dresing (R. Mišuta, Mi. Ivan)
4. Trogári (Ma. Ivan, J. Borčin)
5. Krajské ráditelstvo (M. Smädo, M. Ruttkay)
6. Slivko (J. Čechvala, M. Smyčka)
7. Digisport (F. Benček, R. Görög)
 
Zdroj: Plazovytenis.sk, foto: ilustr.

Ďalšie
Doprava
29. 9. 2023
Prichádza nové dopravné značenie pre chodcov

Kpriechodom pre chodcov pribudnú miesta na prechádzanie Aktuálne stavebné úpravy na hlavnej…

Zobraziť celý článok
Samospráva
29. 9. 2023
Zastupiteľstvo: nové námestie, nová pediatrická ambulancia, dotácia pre…

Vo štvrtok 21. septembra rokovali poslanci mestského zastupiteľstva. Na programe boli ekonomické…

Zobraziť celý článok