10. 7. 2013
Plážový tenis krstil nové kurty na Rudave

Rekreačná oblasť na Záhorí bola roky obľúbenou destináciou beachvolejbalistov a dejiskom festivalu, ktorý sa v posledných rokoch neorganizoval. Obec Malé Leváre však chce udržať vo svojej rekreačnej oblasti športového ducha, preto zrekonštruovala kurty a rozhodla sa na nich písať novú históriu. Prvým podujatím na nových kurtoch bol turnaj majstrovstiev SR v plážovom tenise v nedeľu 30.júna.

„Na Rudavu sa na tretí turnaj aktuálnej sezóny prihlásil rekordný počet mužských dvojíc, čo je veľmi povzbudzujúce. Opäť sme však nehrali v kategórii žien a to nás trochu mrzí. To by sa malo zmeniť už tento víkend, keď máme na štvrtý turnaj M-SR v Nitre prihlásené už  tri ženské dvojice, medzi nimi aj jedno obzvlášť zvučné tenisové meno. Turnaj nás potešil aj účasťou dvojíc, ktoré zasiahli do série turnajov v plážovom tenise po prvýkrát, takže rodina beachtenistov sa pomaly, ale isto rozrastá,“ teší sa Radovan Laco, prezident Beachtennis Slovakia a úradujúci majster SR v tomto športe.

Tak, ako je zvykom, aj na tomto turnaji sa hralo najskôr v skupinách každý s každým, a tak si účastníci dosýta zahrali. Medzi najdramatickejšie zápasy patrili tie, kde o medaily bojovali Loptoši. Banskoštiavnická dvojica Pecher – Grega najskôr po tajbrejku v semifinále vyradila druhú nasadenú dvojicu Mišuta – Mi.Ivan, aby potom vo finále dlho držala krok aj s nasadenými jednotkami z Dunlop teamu. Loptoši ukradli favorizovanému Dunlopu hneď prvý set, Kopecký s Lacom potom zrovnali a v supertajbrejku viedli už 8:3, no Grega s Pecherom sa ešte dokázali vrátiť do zápasu stiahnutím náskoku na 8:7. Potom už slovo na kurte prevzal najlepší hráč turnaja Marek Kopecký a Dunlop team sa mohol tešiť z premiérového tohtoročného víťazstva.
 

Konečné umiestnenie
1. Dunlop (R. Laco, M. Kopecký)
2. Loptoši (R. Grega, T. Pecher)
3. Dresing (R. Mišuta, Mi. Ivan)
4. Trogári (Ma. Ivan, J. Borčin)
5. Krajské ráditelstvo (M. Smädo, M. Ruttkay)
6. Slivko (J. Čechvala, M. Smyčka)
7. Digisport (F. Benček, R. Görög)
 
Zdroj: Plazovytenis.sk, foto: ilustr.

Ďalšie
Kultúra
24. 5. 2024
Tomáško Hindra v seriáli TV Markíza

V Malackách sa to veru hereckými talentmi len tak hemží. Vedeli ste, že Tomáško zmarkízackeho…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
24. 5. 2024
Hrnček z Malaciek pre Kaisera s Lábusom

Návšteva Stovežatej, Divadlo Kalich a trochu šťastia Kto by nepoznal obľúbených hercov…

Zobraziť celý článok