10. 7. 2019
Plánujeme zrekonštruovať atletickú dráhu
Mesto podalo oficiálnu žiadosť o dotáciu od Slovenského atletického zväzu (SAZ) vo výške 400 tisíc eur. Cieľom je rekonštrukcia atletickej dráhy v Zámockom parku (okolo futbalového ihriska).  
 
„Hovorili sme so zástupcami miest naprieč celým Slovenskom od Malaciek až po Bardejov,“ povedal pre portál www.atletika.sk generálny sekretár SAZ Vladimír Gubrický. Doplnil ho prezident zväzu Peter Korčok: „Záujem o príspevok na vybudovanie či zmodernizovanie atletických štadiónov je obrovský, už teraz máme minimálne 20 projektov, ktoré požiadali o spolufinancovanie. Ak záujemcovia splnia podmienky, výberová komisia určí poradie uchádzačov, čo ešte odobrí výkonný výbor. Projekty bude nutné zrealizovať v období rokov 2019 až 2021.“  
 
Zväz dostal od štátu na rekonštrukciu a výstavbu atletických štadiónov 5 miliónov eur. Šéf slovenskej atletiky predpokladá, že dotáciu poskytnú 15 až 20 subjektom, pričom maximálna suma podpory je 400 tisíc €. Financie sú prioritne učené na 400-metrové atletické ovály s umelým povrchom. Podmienkou je finančná spoluúčasť žiadateľa. „Sme pripravení aj na financovanie doplnených sektorov pre technické disciplíny, ako sú skok do diaľky či skok do výšky,“ potvrdil primátor Malaciek Juraj Říha. 
 
Atletický ovál v Zámockom parku v Malackách má šírku na plnohodnotných šesť dráh a je súčasťou futbalového štadióna. Je to zároveň jediný atletický štadión v okrese so 400-metrovým bežeckým okruhom. Termín vyhodnotenia predložených žiadostí je 15. august. 

-lp-/www.atletika.sk 
Ďalšie
Práca
Oznamy
9. 7. 2024
Centrum voľného času hľadá vychovávateľa

Centrum voľného času v Malackách hľadá kreatívneho, všestranného, flexibilného, zodpovedného,…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
8. 7. 2024
Vojtech Planka vystúpil na Gerlach

Rekreačný bežec a zanietený turista Vojtech Planka zdolal pred pár dňami Gerlachovský štít. Vôbec…

Zobraziť celý článok