22. 7. 2013
Pivo prilákalo tisíce návštevníkov

Zvedavosť, očakávanie, nové festivalové miesto, naživo country, rock a samozrejme dobré pivo – to všetko mohlo spôsobiť prekvapivý úspech Malackého krígla, ktorý sa konal vôbec po prvý raz. Jeho organizátor Gustáv Gašpar je v tejto oblasti nováčikom. „Obrovská návštevnosť prekvapila aj nás a pre mňa a celú rodinu je zadosťučinením, lebo mnohí nám neverili,“ povedal spokojný organizátor, majiteľ Pubu u koňa na Dolnom konci v Malackách.

„Lúka patrí k mlynu a majiteľka nám ju poskytla zdarma. Zaradila sa tým medzi niekoľkých dôležitých sponzorov, u ktorých prevládlo nadšenie pred vidinou zisku,“ vysvetlil G. Gašpar. V sobotu 20. júla ožila nová lokalita s potenciálom pre organizáciu podobných väčších festivalov. Prezentovalo sa tu 11 pivovarov nielen zo Slovenska, no peniaze ste použili len pri vstupe na nákup žetónov. Za tie ste dostali pivo, nealko aj jedlo – pečienky, grilované kolená, rebrá, klobásy či guláš z diviny.

„Chceli sme sa vyhnúť vydávaniu, registračným pokladniciam, stratám či konkurenčným cenám,“ vysvetlil organizátor. Takto boli ceny jednotné a nakupovanie jednoduché. Ľudia sa dobre bavili a rozchádzať sa začali až pred polnocou, po koncerte Bukasového masívu. „Úspech nás naštartoval a chceme v tradícii pokračovať,“ plánuje už teraz G. Gašpar, ktorý po prvej skúsenosti už vie, že bude potrebovať viac miest na sedenie, chce viac stánkov a atrakcií pre deti.

Text, foto: T. Búbelová     

 

Fotogaléria na Facebooku  

Ďalšie
Cestovný ruch
22. 5. 2024
TIK je na novom mieste

Turisticko – informačná kancelária mesta už sídli na novej adrese: v pavilóne na Námestí u…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 5. 2024
Futbalisti zobrali bod lídrovi

A-tím Žolíka získal zvýjazdu do Zvolena sympatický bod, keď proti priebežnému lídrovi tabuľky…

Zobraziť celý článok