23. 6. 2023
Patrik Koch mieri do NHL: splnil sa mi detský sen

Slovenský hokejový reprezentant a rodák z Malaciek Patrik Koch už nie je hráčom českého extraligistu HC Vítkovice Ridera. Podpísal totiž nováčikovský kontrakt s klubom zámorskej NHL Arizona Coyotes. V tíme pôsobí aj ďalší Slovák Marián Kelemen, ktorý si v uplynulej sezóne NHL pripísal prvé štarty.
„Musím povedať, že som veľmi šťastný. Splnil sa mi detský sen, že raz uzatvorím zmluvu s tímom NHL,“ vyjadril sa Patrik pre Nový Čas.

Nepôjde o jeho prvý kontakt so zámorským hokejom. V sezóne 2014/2015 si vyskúšal americké juniorské súťaže (kluby Des Moines Buccaneers a Soo Eagles). Je odchovancom Komety Brno, pôsobil však aj v akadémii rakúskeho klubu Red Bull Salzburg. Do NHL ho nikdy nedraftovali, napodobnil tak napríklad Pavla Regendu, ktorý ako nedraftovaný hráč podpísal vlani zmluvu s Anaheimom Ducks priamo ako hráč Dukly Michalovce. 26-ročný defenzívny obranca reprezentoval Slovensko v mládežníckych kategóriách i medzi seniormi na domácich MS 2019 v Košiciach i na tých nedávnych v lotyšskej Rige. Na tohtoročnom šampionáte si pripísal 4 body za jeden gól a tri asistencie. Skautov Arizony oslovila najmä jeho nekompromisná tvrdá hra a obetavosť v defenzíve, ktorou vynikal vo Vítkoviciach aj na MS.„Potenciál na NHL vidím už roky. Brilantne prihráva a vie aj tvrdo vystreliť,“ povedal o Kochovi pre Denník N počas šampionátu tréner reprezentácie Craig Ramsay, ktorý ho vytiahol do národného tímu.

V Česku okrem Komety Brno a naposledy Vítkovic pôsobil Koch ešte ako junior aj v SK Horácka Slávie Třebíč. Na Slovensku hral v Košiciach a štarty si pripísal aj ako hosťujúci hráč v druholigovom Prešove.

Text: M. Binčík, foto: FB HC Vítkovice Ridera, RTVS, súkromný archív P. Kocha

Ďalšie
Šport
20. 5. 2024
Záhoráci s prvým víťazstvom v Ligovom pohári

Hádzanári HC Záhoráci Stupava/Malacky si vo 4. kole Ligového pohára Niké Handball extraligy…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok