23. 6. 2023
Patrik Koch mieri do NHL: splnil sa mi detský sen

Slovenský hokejový reprezentant a rodák z Malaciek Patrik Koch už nie je hráčom českého extraligistu HC Vítkovice Ridera. Podpísal totiž nováčikovský kontrakt s klubom zámorskej NHL Arizona Coyotes. V tíme pôsobí aj ďalší Slovák Marián Kelemen, ktorý si v uplynulej sezóne NHL pripísal prvé štarty.
„Musím povedať, že som veľmi šťastný. Splnil sa mi detský sen, že raz uzatvorím zmluvu s tímom NHL,“ vyjadril sa Patrik pre Nový Čas.

Nepôjde o jeho prvý kontakt so zámorským hokejom. V sezóne 2014/2015 si vyskúšal americké juniorské súťaže (kluby Des Moines Buccaneers a Soo Eagles). Je odchovancom Komety Brno, pôsobil však aj v akadémii rakúskeho klubu Red Bull Salzburg. Do NHL ho nikdy nedraftovali, napodobnil tak napríklad Pavla Regendu, ktorý ako nedraftovaný hráč podpísal vlani zmluvu s Anaheimom Ducks priamo ako hráč Dukly Michalovce. 26-ročný defenzívny obranca reprezentoval Slovensko v mládežníckych kategóriách i medzi seniormi na domácich MS 2019 v Košiciach i na tých nedávnych v lotyšskej Rige. Na tohtoročnom šampionáte si pripísal 4 body za jeden gól a tri asistencie. Skautov Arizony oslovila najmä jeho nekompromisná tvrdá hra a obetavosť v defenzíve, ktorou vynikal vo Vítkoviciach aj na MS.„Potenciál na NHL vidím už roky. Brilantne prihráva a vie aj tvrdo vystreliť,“ povedal o Kochovi pre Denník N počas šampionátu tréner reprezentácie Craig Ramsay, ktorý ho vytiahol do národného tímu.

V Česku okrem Komety Brno a naposledy Vítkovic pôsobil Koch ešte ako junior aj v SK Horácka Slávie Třebíč. Na Slovensku hral v Košiciach a štarty si pripísal aj ako hosťujúci hráč v druholigovom Prešove.

Text: M. Binčík, foto: FB HC Vítkovice Ridera, RTVS, súkromný archív P. Kocha

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
Kultúra
2. 10. 2023
Z Malaciek do Sydney

Žije, pracuje, tvorí aužíva si život vAustrálii. Malačianka Natália Chabadová (32) odišla pred…

Zobraziť celý článok
Školstvo
2. 10. 2023
Stredné školy na jednom mieste. Nenechajte si ujsť Deň župných škôl v Bory Mall 

Chemici, kuchári, pekári, informatici, elektrotechnici, kvetinári či kaderníci na jednom mieste.…

Zobraziť celý článok