27. 3. 2024
Parkúrové ihrisko v centre Malaciek

Mesto Malacky a O. Z. Pohybovňa spolupracujú na projekte nového parkúrového ihriska. Bude sa nachádzať v lokalite Domky na Bernolákovej ulici, vedľa nového detského ihriska a do nášho mesta prinesie novú dimenziu aktívneho oddychu a športu. Projekt podporilo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie sumou 50 tisíc eur.

          Filozofia parkúru vychádza z rešpektu a pomoci, pričom jedno pravidlo hovorí „leave no trace“, čo znamená nezanechaj stopu. Parkuristi sú zvyknutí upratovať svoje tréningové miesto aj okolie, ako to bolo aj napríklad na starom ihrisku pri škôlke Bernolákova. Je to zároveň tichý šport (umenie), ktoré sa dištancuje od hluku a vandalizmu.

          „Vďaka projektu vznikne priestor pre vonkajšie aktivity pre viac ako 200 detí z klubu Pohybovňa a obrovské množstvo detí, ktoré vďaka tomuto ihrisku objavia nový šport. Komunita dlho hľadá a čaká práve na takéto miesto,“ hovorí tréner a zakladateľ Pohybovne Stanislav Pálka. Súčasťou ihriska budú aj informačné tabule s históriou športu, metodikou ako bezpečne trénovať a s pravidlami spojenými s filozofiou parkúru. Najväčšou výhodou ihriska bude jeho modulovateľnosť. Bude môcť byť demontované a opäť využité na inom mieste a v inom kreatívnom zložení (napríklad na školskom dvore, na pretekoch, na inom mieste v meste).

          Projekt podporí nielen zdravie a zdravý životný štýl obyvateľov, ale aj komunitný život v meste. Stane sa miestom stretávania rôznych generácií a budovania vzťahov. Viceprimátor Milan Ondrovič: „Sme presvedčení, že investície do športovej infraštruktúry a voľnočasových aktivít prispievajú k zvyšovaniu kvality života občanov. Tento projekt je dôkazom záväzku mesta k poskytovaniu kvalitných, prístupných a zdravých aktivít pre všetkých jeho obyvateľov.“

Text: -red-, foto: ilustr.

Ďalšie
Šport
23. 4. 2024
Záhoráci vstúpili do bojov o 5. miesto prehrou

Hádzanári Stupavy a Malaciek Záhoráci sa po vypadnutí vo štvrťfinále play off predstavia v skupine…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 4. 2024
V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase

V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase Futbalisti FC Žolík Malacky prehrali v 23…

Zobraziť celý článok