27. 7. 2012
Parkovanie v križovatke

Policajti si vyberajú  šoférov na starých autách. Na boháčov v drahých „fárach“ si netrúfnu. Také a podobné sťažnosti kolujú po celom Slovensku už niekoľko rokov a výnimkou nie sú ani Malacky. Najnovšie sme do redakcie médií dostali email s takýmto textom:

—————————————————- 
„Dobrý deň,

chcel by som sa vami podeliť o jednu nepríjemnú skúsenosť, ktorú som nedávno zažil. Do Tekosu na Partizánskej ulici som išiel vyviezť stavebný odpad. Na ulici je síce zákaz státia, ale napriek tomu som pred bránou Tekosu zastavil, lebo som musel z auta vyložiť veľmi ťažký odpad. O pár sekúnd boli pri mne mestskí policajti. V poriadku. Ignoroval som dopravné značenie, mali na to právo.
O pár metrov ďalej, na začiatku tejto ulice, priamo v križovatke a okolo značky zákaz státia, stálo niekoľko drahých vozidiel. Za ich šoférmi však policajti nešli. A to nie je prvýkrát, čo som v tomto mieste videl takéto „parkovanie“.
Ja obyčajný obyvateľ mesta, slušný, ktorý vyváža odpad do Tekosu a nie za mesto do priekopy, ešte na to doplatím.
Po prvé, neviem prečo nie je pri Tekose povolené aspoň 5 minútové zastavenie. Veď ľudia tam vozia aj ťažké odpady. To ich musia prenášať z parkoviska na druhej strane? Veď nie vždy sa podarí zaparkovať priami oproti Tekosu….
Po druhé, prečo policajti nekontrolujú a nepokutujú všetkých bez rozdielu?

Váš čitateľ a občan Malaciek Jozef J. “

—————————————————–

Sťažnosť pána Jozefa sme posunuli náčelníkovi Mestskej polície Malacky a požiadali sme ho o reakciu.

Pán Jozef si situáciu, žiaľ, neodfotografoval, tak sme sa na miesto vybrali s naším fotoaparátom. Na “všelijako” zaparkované autá sme natrafili aj my.

Zákon č. 8/2009 Zb. z. o  cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v § 25 o zastavení a státí okrem iného hovorí: Vodič nesmie zastaviť a stáť na križovatke a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred hranicou križovatky a 5m za ňou.

 

– text: mija, ilustr. foto: otano –

Ďalšie
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
12. 4. 2024
Materská škola hľadá zamestnanca na pozíciu učiteľ/ka

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01  Malacky  informuje o voľnom pracovnom mieste. Názov…

Zobraziť celý článok