20. 2. 2019
Parketové levy zo Vstúpte
8. reprezentačný ples neziskovej organizácie Vstúpte, ktorý sa uskutočnil  9. februára v exkluzívnych priestoroch v Event hall v Malackách, bol opäť dôkazom bezprostrednej zábavy až do rána bieleho. Dvestovka hostí podujatia s benefičným rozmerom sa nenechala zahanbiť a na parkete predvádzala tanečné umenie na jednotku. Hlavnými účastníkmi plesu boli bezpochyby klienti s mentálnym znevýhodnením, ktorým sa neziskovka venuje. Pre nich je tento deň jedným z naj v roku. 
 
„Sme radi, že ples je už tradičnou súčasťou našich podujatí, vždy sa naň veľmi tešíme,“ povedala zastupujúca riaditeľka Katarína Martincová. „Pre klientov je to zážitok. Dievčatá celý rok riešia, čo si oblečú, aký slávnostný účes budú mať. Najväčšou odmenou pre nás je, keď sa hostia vždy dobre cítia a každý rok sa vracajú tí istí. Aj preto sme vďační konateľom spoločnosti Papa Grill Malacky, ktorí  nás pustili do svojich veľkorysých priestorov a umožnili nám tak organizovať ples pre väčší počet ľudí.“ 
 
Ples má okrem spoločenského hlavne charitatívny rozmer. Nezisková organizácia oslovuje firmy i fyzické osoby, ktoré jej pomáhajú zozbierať ceny do tomboly a výťažok z nej – v tomto roku 1200 € – je následne použitý na úhradu terapeutických aktivít počas roka. Okrem toho si neziskovka váži aj dobrovoľnícku pomoc už priateľov Vstúpte, ktorí chodia pravidelne pomáhať s obsluhou. 
 
Vstúpte, n. o. môžete v tomto čase podporiť aj darovaním dvoch percent z daní z príjmov. „Je to významná položka, ktorá nás už veľakrát zachránila v krízových situáciách, keď objem finančných prostriedkov na našom účte klesol,“ vyjadrila sa K. Martincová. Štát totiž stále v plnej miere nefinancuje chod zariadenia, ktoré poskytuje sociálne služby v Malackách už trinásty rok. 
 
Text: L. Vidanová, foto: D. Harmat Pospíšilová 
Ďalšie
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Životné prostredie
12. 4. 2024
Na Mierovom námestí vyrastie prvá mestská lúka

Menej prachu, znižovanie teploty, zadržiavanie vlhkosti priamo na mieste amestské lúky ako…

Zobraziť celý článok