8. 11. 2012
Otvoria nové ihrisko v materskej škole
V piatok 9. 11. Materská škola na Kollárovej ulici v Malackách slávnostne prestrihne pásku na svojom novom ihrisku. „Vlastne ide o komplexnú revitalizáciu areálu celého školského dvora, rekreačnej aj športovej zóny,“ hovorí riaditeľka MŠ M. Hudecová. Zboku budovy je vytvorená relaxačná zóna s veľkou trávnatou plochou, pribudne športové ihrisko na loptové hry a pohybovú prípravu so špeciálnym povrchom, tzv. playtop, ktorý je pružný, bezpečný, a preto vhodný pre pohyb detí.

V ďalšej časti sú pripravené hracie prvky so stabilnými antikorovými konštrukciami doplnenými ďalšími časťami s dreveným vzhľadom, no s vlastnosťami nepodliehajúcimi poveternostným vplyvom. Podložie je tvorené moderným kamienkovým dopadom so špeciálnymi vlastnosťami proti úderu pri páde. Areál dopĺňa veľké pieskovisko s rozsiahlou okolitou trávnatou plochou.
    
„Iniciátorom myšlienky, ktorú som s nadšením podporila, bola moja zástupkyňa Z. Beňová, ktorá neúnavne organizovala a koordinovala brigády rodičov ochotných pomáhať nám po pracovnom čase a počas voľných sobôt,“ dodala riaditeľka. Rodičia spolu s vedením školy svojpomocne pripravovali terén, odstraňovali a prestrihávali zeleň, ale postarali sa aj o náter plotov. Jeden z nich, pán D. Kušnír sa osobne postaral o zabezpečenie trávnatého koberca do celého obnoveného areálu.

Pri obnove areálu pomáhali aj chovanci z Reedukačného domova vo Veľkých Levároch, ktorí vykonávali najmä fyzicky náročné práce – výkopy, búranie, rýľovanie záhrady, pokladanie trávnatého koberca a manipulácie s ťažkými. „Projekt by sme nemohli uskutočniť bez podpory pani riaditeľky MŠ, ktorá pomohla nielen pri zabezpečení financií, ale aj odbornou radou a osobnou fyzickou pomocou počas brigád,“ uviedla zástupkyňa MŠ Z. Beňová.

Projekt je financovaný z viacerých zdrojov – z Nadácie SPP (5000 €), z dvoch percent z daní (5000 €), z rozpočtu MŠ (4500 €) a zo zbierky rodičov (750 €). Slávnostné otvorenie ihriska sa koná v piatok 9. 11. o 15.00 h v Materskej škole na Kollárovej ulici a všetci sú srdečne pozvaní. Pre deti je pripravený koncert speváčky Mie a pre všetkých pohostenie z dielne rodičov, ktorí chystajú guláš a koláče z vlastných zdrojov. Ochutnávkou za symbolickú sumu tak hostia prispejú na ďalšie zlepšovanie podmienok pre škôlkarov.

Text, foto: T. Búbelová  
Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok