V deň polročného vysvedčenia sme sa my – študenti cirkevného gymnázia – zúčastnili na ďalšej Otvorenej platforme so známou osobnosťou. Hosťom bol tentoraz občiansky pro-life aktivista a spoluorganizátor Pochodu za život Marek Michalčík. Ochotne odpovedal na naše otázky, napríklad ako sa dá dosiahnuť viac spravodlivosti pre nenarodené deti, aby boli lepšie ochránené pred umelým potratom, ako lepšie pomáhať tehotným mamám a rodinám v núdzi, či ako by sa dalo znížiť daňové a odvodové zaťaženie rodín. Vysvetlil nám, prečo je dôležitá podpora rodín s deťmi a prečo sú deti najväčším bohatstvom krajiny. Téma ochrany života sa neskôr zmenila na debatu o aktuálnej migračnej vlne v Európe. V spoločenskej miestnosti školy panovala veľmi dobrá atmosféra a príjemnú debatu sme zakončili spoločnou veselou selfie.
Text: Anton Gašparík 2. AG, foto: -gym-
Kuchyňa na Dérerke stále dýcha novotou
Končiaci sa školský rok znamená, že Základná škola Dr. J. Dérera má za pomaly sebou prvý rok…
Mestský úrad bude v pondelok 22. júna zatvorený
Mestský úrad Malacky oznamuje verejnosti, že v pondelok 22. júna 2026 bude mestský úrad zatvorený.…