28. 6. 2012
Originálna rozlúčka so školou

Deň pred odovzdávaním vysvedčení strávili všetci učitelia i žiaci ZŠ Záhorácka v Malackách v príjemnom prostredí ranča na Banarke, kde je všetko pre relax, dotyk s prírodou i užitočný vzájomný kontakt v neformálnom prostredí. Na pódiu zaznel príhovor riaditeľky školy G. Emrichovej a potom žiaci v úlohe moderátorov prečítali mená všetkých 228 ocenených žiakov a informácie o tom, za čo ocenenie riaditeľky školy dostali.

Vynikajúci výber prostredia kúsok od mesta a zároveň v lone prírody ešte vylepšil zábavný program. Pozvanie prijal i muzikálový spevák Janko Slezák, dobre známy kamarát mnohých detí a jeden zo stálych organizátorov letných táborov na Záhorí. Vystúpili i tanečníčky TŠ Saltatrix a o zábavu detí sa starali smiešni klauni – bývalí žiaci školy, ktorí sa na takýto „návrat“ do školy radi nechali nahovoriť.

Zásobník hélia sa postaral o smiešne chvíľky napríklad vtedy, keď deti po jeho vdýchnutí recitovali známu Ranenú brezu. Kolotoče, koníky, zverinec, napustený bazén, ale i atraktívne ukážky policajných psov, diskotéka a voľná zábava – to je darček školy pre všetky deti pred prázdninami. Deň plný zážitkov, na ktorý budú spomínať určite aj pedagógovia, zvolila škola namiesto nudných oficialít. A ukázalo sa, že Banarku mnohí nepoznali.

Zajtrajšok v ZŠ Záhorácka prinesie už len rozlúčky v triedach, počas ktorých triedni učitelia odovzdajú oceneným žiakom ocenenia za ich úspechy spolu s vysvedčeniami. A potom sa už prázdniny môžu začať!

Text, foto: T. Búbelová

 

Fotogaléria

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok