28. 6. 2012
Originálna rozlúčka so školou

Deň pred odovzdávaním vysvedčení strávili všetci učitelia i žiaci ZŠ Záhorácka v Malackách v príjemnom prostredí ranča na Banarke, kde je všetko pre relax, dotyk s prírodou i užitočný vzájomný kontakt v neformálnom prostredí. Na pódiu zaznel príhovor riaditeľky školy G. Emrichovej a potom žiaci v úlohe moderátorov prečítali mená všetkých 228 ocenených žiakov a informácie o tom, za čo ocenenie riaditeľky školy dostali.

Vynikajúci výber prostredia kúsok od mesta a zároveň v lone prírody ešte vylepšil zábavný program. Pozvanie prijal i muzikálový spevák Janko Slezák, dobre známy kamarát mnohých detí a jeden zo stálych organizátorov letných táborov na Záhorí. Vystúpili i tanečníčky TŠ Saltatrix a o zábavu detí sa starali smiešni klauni – bývalí žiaci školy, ktorí sa na takýto „návrat“ do školy radi nechali nahovoriť.

Zásobník hélia sa postaral o smiešne chvíľky napríklad vtedy, keď deti po jeho vdýchnutí recitovali známu Ranenú brezu. Kolotoče, koníky, zverinec, napustený bazén, ale i atraktívne ukážky policajných psov, diskotéka a voľná zábava – to je darček školy pre všetky deti pred prázdninami. Deň plný zážitkov, na ktorý budú spomínať určite aj pedagógovia, zvolila škola namiesto nudných oficialít. A ukázalo sa, že Banarku mnohí nepoznali.

Zajtrajšok v ZŠ Záhorácka prinesie už len rozlúčky v triedach, počas ktorých triedni učitelia odovzdajú oceneným žiakom ocenenia za ich úspechy spolu s vysvedčeniami. A potom sa už prázdniny môžu začať!

Text, foto: T. Búbelová

 

Fotogaléria

Ďalšie
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
Doprava
17. 4. 2024
Do práce na bicykli 2024: už sa môžete registrovať

Malacky sa opäť zapojili do kampaneDo práce na bicykli, vďaka čomu sa už môžu registrovať…

Zobraziť celý článok