28. 6. 2012
Originálna rozlúčka so školou

Deň pred odovzdávaním vysvedčení strávili všetci učitelia i žiaci ZŠ Záhorácka v Malackách v príjemnom prostredí ranča na Banarke, kde je všetko pre relax, dotyk s prírodou i užitočný vzájomný kontakt v neformálnom prostredí. Na pódiu zaznel príhovor riaditeľky školy G. Emrichovej a potom žiaci v úlohe moderátorov prečítali mená všetkých 228 ocenených žiakov a informácie o tom, za čo ocenenie riaditeľky školy dostali.

Vynikajúci výber prostredia kúsok od mesta a zároveň v lone prírody ešte vylepšil zábavný program. Pozvanie prijal i muzikálový spevák Janko Slezák, dobre známy kamarát mnohých detí a jeden zo stálych organizátorov letných táborov na Záhorí. Vystúpili i tanečníčky TŠ Saltatrix a o zábavu detí sa starali smiešni klauni – bývalí žiaci školy, ktorí sa na takýto „návrat“ do školy radi nechali nahovoriť.

Zásobník hélia sa postaral o smiešne chvíľky napríklad vtedy, keď deti po jeho vdýchnutí recitovali známu Ranenú brezu. Kolotoče, koníky, zverinec, napustený bazén, ale i atraktívne ukážky policajných psov, diskotéka a voľná zábava – to je darček školy pre všetky deti pred prázdninami. Deň plný zážitkov, na ktorý budú spomínať určite aj pedagógovia, zvolila škola namiesto nudných oficialít. A ukázalo sa, že Banarku mnohí nepoznali.

Zajtrajšok v ZŠ Záhorácka prinesie už len rozlúčky v triedach, počas ktorých triedni učitelia odovzdajú oceneným žiakom ocenenia za ich úspechy spolu s vysvedčeniami. A potom sa už prázdniny môžu začať!

Text, foto: T. Búbelová

 

Fotogaléria

Ďalšie
Spoločnosť
30. 5. 2023
Spomíname na profesora Antona Gútha

So zármutkom sme prijali správu, že 14. mája tohto roka nás opustil hrdý Záhorák, lekár Anton…

Zobraziť celý článok
Šport
29. 5. 2023
Atléti sa presadzujú aj vonku

Atletická halová sezóna je za nami. Pretekári z AC Malacky úspešne odštartovali preteky na…

Zobraziť celý článok