1. 2. 2016
Odkaz pre starostu už aj v Malackách

Mesto Malacky je oddnes súčasťou portálu Odkaz pre starostu, cez ktorý môžu obyvatelia rýchlo a jednoducho nahlásiť svoje podnety. Malacky zároveň skončili doterajšiu spoluprácu so City Monitor. Podnety sa dajú posielať cez internetovú stránku www.odkazprestarostu.sk, prípadne prostredníctvom mobilnej aplikácie priamo z mobilného telefónu s operačným systémom Android, iOS alebo Windows Phone. Podnet by sa mal týkať verejného priestoru a musí obsahovať názov, stručný opis, ulicu a fotografiu. Vulgarizmy a osobné útoky voči konkrétnym ľuďom sú neprípustné.

Podnet od občana sa najskôr dostane do centrály Odkazu pre starostu, k administrátorovi, určenému pre kontakt s Malackami. Skontroluje, či podnet zodpovedá podmienkam (či neobsahuje vulgarizmy alebo osobné obvinenia), zverejní ho na webovej stránke www.odkazprestarostu.sk a pošle kontaktnej osobe na Mestskom úrade Malacky. Tá určí zodpovednosť konkrétneho útvaru MsÚ za riešenie podnetu. Občan by mal do 14 dní dostať odpoveď, čo sa s problémom bude robiť. Ak samospráva neodpovie, podnet na webovej stránke dostane výrazné označenie NERIEŠENÝ. Celá komunikácia samosprávy s občanom je zverejnená. Primátor Malaciek Juraj Říha: „Portál Odkaz pre starostu považujeme za veľmi jednoduchý a ústretový pre užívateľov. Okrem toho ideme takpovediac s kožou na trh, keďže všetky odpovede našich zamestnancov budú zverejnené. Považujeme to za vyšší stupeň verejnej kontroly.“

Malacky sú v poradí 100. samosprávou, ktorá sa pripája k Odkazu pre starostu. „Toto sympatické číslo je možno aj znamením,  že začíname v pravý čas. Teším sa na novú formu komunikácie s Malačanmi a verím, že aj týmto spôsobom spolu zlepšíme tvár nášho mesta a život v ňom,“ hovorí J. Říha.
Prevádzkovateľom portálu je nezisková organizácia Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť (SGI). Ten raz ročne zverejňuje rebríček úrovne komunikácie samospráv s občanmi. Malacky budú prvýkrát hodnotené na budúci rok, keď sa bude hodnotiť rok 2016.

Podľa SGI sú najčastejšími podnetmi cesty, chodníky, dopravné značenia, neporiadok na verejných priestranstvách a znečistenie životného prostredia. Odkazu pre starostu sa budeme podrobnejšie venovať aj v najbližšom vydaní Malackého hlasu, ktorý vychádza v stredu 3. februára.

Ľ. Pilzová

Ďalšie
Doprava
29. 9. 2023
Prichádza nové dopravné značenie pre chodcov

Kpriechodom pre chodcov pribudnú miesta na prechádzanie Aktuálne stavebné úpravy na hlavnej…

Zobraziť celý článok
Samospráva
29. 9. 2023
Zastupiteľstvo: nové námestie, nová pediatrická ambulancia, dotácia pre…

Vo štvrtok 21. septembra rokovali poslanci mestského zastupiteľstva. Na programe boli ekonomické…

Zobraziť celý článok