14. 7. 2020
Odkaz pre starostu 2019: suverénne víťazstvo Malaciek medzi samosprávami do 20 tisíc obyvateľov

Malacky si stále udržiavajú vysoký kredit v práci s portálom Odkaz pre starostu. Dôkazom toho sú aj výsledky za rok 2019. Spomedzi samospráv do 20 tisíc obyvateľov naše mesto zvíťazilo v oboch hodnotených kategóriách – v komunikácii s obyvateľmi aj v riešení podnetov. Najlepšou samosprávou nad 20 tisíc obyvateľov v oboch kategóriách je Žilina.

Symbolickú cenu za prácu s Odkazom pre starostu – Zlaté vedro – udeľuje mimovládna organizácia Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť.  „Odkaz pre starostu je pre nás dôležitý spôsob komunikácie s verejnosťou. Snažíme sa k podnetom pristupovať čo najsvedomitejšie, čoho dôkazom sú dve prvé miesta v hodnotení samospráv. Treba ale priznať, že nie všetko sa dá vyriešiť hneď ani v krátkom čase. Podnety,  ktoré vyžadujú viac času a väčšiu investíciu, odkladáme do tzv. zásobníka projektov,“ povedal viceprimátor mesta Milan Ondrovič, ktorý osobne prevzal obe ocenenia pre Malacky. Ako ďalej zdôraznil, vysoké hodnotenie Malaciek v komunikácii a riešení podnetov je skvelým vysvedčením pre samosprávu. „Veľká pochvala patrí predovšetkým našej kolegyni Gabriele Bedard, ktorá portál Odkaz pre starostu dlhší čas koordinovala. Verím, že rovnako zdarne bude s portálom pracovať aj nový člen nášho tímu Matúš Gelinger, aby sme si vysoký kredit udržali aj naďalej,“ doplnil M. Ondrovič.

Odkaz pre starostu vytvorila v roku 2010 mimovládna organizácia Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť. Pomocou internetovej stránky www.odkazprestarostu.sk alebo mobilnej aplikácie môžu obyvatelia samospráve nahlasovať problémy vo verejnom priestore. Do Odkazu pre starostu je momentálne zapojených viac ako 150 samospráv po celom Slovensku. Malacky sa pripojili začiatkom roka 2016. Ročne evidujeme okolo 350 podnetov. Najviac pripomienok od verejnosti v Malackách sa každoročne týka ciest a chodníkov, zelene a životného prostredia, dopravného značenia, mestského mobiliáru a verejného poriadku.

Rok 2019 – samosprávy pod 20 tisíc obyvateľov – komunikácia:
1.    Malacky
2.    Ivanka pri Dunaji
3.    Dolný Kubín


Rok 2019 – samosprávy pod 20 tisíc obyvateľov – riešenie podnetov:
1.    Malacky
2.    Púchov
3.    Bratislava – Vajnory

Text a foto: Ľ. Pilzová

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok