16. 10. 2013
Odkanalizovanie vo finále
Zdá sa, akoby to bolo len prednedávnom, keď sme vás informovali o tom, že o chvíľu sa v našom meste začne budovať kanalizácia a Malacky budú niekoľko mesiacov rozkopané. Čas plynie neúprosne a od tej chvíle ubehol už rok a pol. Práce sa začali 5. júna 2012. Dnes už sú hotové, oficiálne bolo preberacie konanie stavby ukončené 20. 8. 2013. Stavba je teda hotová, to však ešte ani zďaleka nie je koniec. Prebieha kolaudácia, až po jej ukončení sa budeme môcť na novú kanalizáciu napojiť.  


Celkovo bolo vybudované:

Gravitačná kanalizácia nová
Malacky………………………………………. 14 286,00 m
Kostolište……………………………………… 1 801,00 m
Spolu…………………………………………. 16 087,00 m

Tlaková kanalizácia nová………………….. 2 467,70 m

Rekonštrukcia kanalizácie…………………. 4 239,20 m

Kanalizačné prípojky
Malacky…………………………………………. 956,00 ks
Kostolište ……………………………………….. 96,00 ks
Spolu…………………………………………. 1 052,00 ks


Poďakovanie

Projekt Záhorie, Malacky – odkanalizovanie bol čo do rozsahu najväčším projektom v histórii mesta. Rok a pol bolo mesto rozkopané a stavbári museli riešiť viaceré ťažkosti, ako plávajúce piesky, spodnú vodu či vyjednávania okolo vlastníctva pozemkov. Napokon však bola stavba odovzdaná bez väčších komplikácií a možno konštatovať, že celý projekt sa uskutočnil bez výraznejších problémov. Vydržali ste to aj vy, občania, ktorí ste dlhé mesiace museli čeliť rozkopaným uliciam a obmedzenej doprave na nich. Za trpezlivosť a pochopenie vám mesto i zhotoviteľ stavby nesmierne ďakujú.

Kompletne cesty opraviť nemohli
Zhotoviteľ už dal po dobudovaní kanalizácie do poriadku aj rozkopané cesty. V tejto súvislosti treba znova pripomenúť, že opravil len tie časti ciest či chodníkov, ktoré sám rozkopal. Také sú podmienky projektu. Niektorí občania totiž očakávali, že po dobudovaní kanalizácie dostanú na svoju ulicu komplet novú cestu s novým asfaltom. To však bohužiaľ nie je možné. O takúto novú cestu sa už musí postarať mesto samo, v rámci projektu sa „len“ dávalo do pôvodného stavu to, čo sa rozkopalo, nič viac.

Pripojenie na kanalizáciu
V súčasnosti teda čakáme na kolaudáciu. Až do jej získania nie je možné začať kanalizáciu používať, platí teda prísny zákaz napájania sa na ňu. Tento čas však môžete využiť na vybudovanie prípojky, keďže kanalizácia je vybudovaná po hranicu verejného a súkromného pozemku. Na svojom pozemku si prípojku musí vybudovať každý sám. Po jej vybudovaní a po skolaudovaní kanalizácie (budeme vás o tom včas informovať) si potom ešte budete musieť podať žiadosť o pripojenie na kanalizáciu. Žiadosť si budete môcť vyzdvihnúť priamo v Malackách na mestskom úrade v klientskom centre. Tu vám pracovníčky poradia, ako tlačivo vypísať, resp. vám ponúknu vzor jeho vyplnenia. Tlačivo si budete môcť stiahnuť aj z internetu z webovej stránky Bratislavskej vodárenskej spoločnosti. Vyplnené tlačivo odovzdáte rovnako v klientskom centre, čiže nie je potrebné ísť do pobočky BVS. Potom vás čaká ešte zazmluvnenie služieb s BVS, pričom BVS vám dodá návrh zmluvy.

M. Janotová
 
Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok