27. 2. 2013
Od Fica do Fica a Geišbergovci v Malackách. Už dnes!

V stredu 27. 2. sa o 19.00 h odohrá v priestoroch Kultúrního domečka (kina) netradičné „divadlo“. Večer bude venovaný všetkým, ktorí majú chuť sa zamýšľať i vnímať. Premietať sa bude kontroverzný film Od Fica do Fica. Neskôr príde na rad diskusia s autorkou Zuzanou Piussi.  Pre vylepšenie chuti po trpkastom filme, ponúka MCK koncert Mariána a Martina Geišbergovcov.

Pôvodne avizovaný koncert skupiny Živé kvety sa neuskutoční, pretože kapela zo zdravotných dôvodov zrušila všetky plánované koncerty.

Režisérka Zuzana Piussi snímala dianie od volieb 2010 do volieb 2012. Infiltrovala sa na predvolebné kampane, medzi politikov, ich voličov, na demonštrácie proti Gorile i medzi organizátorov týchto protestov. Výsledkom je autorský pohľad na stav našej spoločnosti po 20 rokoch samostatnosti. Tento dokument je potrebné vidieť, už len preto, aby ste zaujali vlastné stanovisko k filmu. Výpoveď o spoločnosti, film vyvolávajúci otázky, nedokončená fraška o neuznaných génioch či nepozerateľný film? Toto všetko prezentujú média. Aký ale bude film pre vás? Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť!

Po skončení diskusie nás bude čakať koncert talentovaného muzikanta, speváka, dramaturga Martina Geišberga a jeho otca Mariána Geišberga. Otec a syn, pesničkári dvoch generácií, dve výrazné osobnosti slovenskej folkovej scény. Herca a spisovateľa Mariána Geišberga netreba asi nikomu predstavovať – jeho pesničkárstvo, v ktorom sa expresívny divadelný prejav prelína s hudobnou zložkou, je rovnako nezameniteľné ako jeho herectvo. Martin Geišberg je predstaviteľom mladšej pesničkárskej generácie, ktorá už kombinuje tradičné akustické nástroje v elektronickými “krabičkami”.

Ak ste aj vy dostali chuť zažiť tento jedinečný mix filmu a hudby, tak sa spolu stretneme už dnes 27. 2. o 19.00 h v malackom Kultúrním domečku.

zdroj: MCK

 

Ďalšie
Životné prostredie
8. 6. 2023
Ošetrovanie stromov

V predchádzajúcich dňoch sa v centre mesta uskutočnili odborné arboristické práce, zamerané na…

Zobraziť celý článok
Šport
8. 6. 2023
Akvabely priniesli do Maliny medaily

Malacký klub synchronizovaného plávania zaznamenal v posledných súťažiach veľmi pekné umiestnenia.…

Zobraziť celý článok