12. 6. 2023
Oceňovanie najlepších športovcov mesta za rok 2022

Stalo sa už tradíciou, že každoročne vyhlasujeme najlepších športovcov predchádzajúceho roka. Malacky aj takouto formou oceňujú tých, čo úspešne reprezentujú svoj klub aj naše mesto. Vyhlasovanie športovcov roka 2022 sa konalo 9. júna v kine a jeho veľmi vydarený priebeh vyšperkoval svojou prítomnosťou štvornásobný najlepší volejbalista SR, reprezentant SR a rodák z Malaciek Peter Michalovič.

Na pódiu v kine sa striedali športové a umelecké výkony. Medzi vyhlasovaním jednotlivých kategórií sa predstavili Mažoretky ELLA, žiaci Základnej umeleckej školy a súbor Latino Scool. Okrem tradičných športov, ktoré sa pravidelne opakujú pri vyhodnocovaní (atletika, vodný motorizmus, box, stolný tenis), pribudli aj nové športy: latinskoamerické tance, parkúr,  mažoretkový šport, akrobatický tanec.

Najlepší športovec – mládež

Dominik Šíra Alpha Boxing Club Malacky

  • 1. miesto   Majstrovstvá SR žiakov a dorastu 2022

Viktor Savin Alpha Boxing Club Malacky

  • 1. miesto majstrovstvá SR starší dorast (do 57 kg) 2021/2022
  • 2. miesto majstrovstvá SR starší dorast (do 57 kg) 2022

Teodor Volek  AC Malacky

  • 1. miesto majstrovstvá SR v atletike starších žiakov 100 m prek
  • 1. miesto majstrovstvá SR v atletike starších žiakov 300 m prek
  • 4. miesto medzištátne stretnutie v atletike do 16 rokov 100 m prek
  • 5. miesto medzištátne stretnutie v atletike do 16 rokov 300 m prek

Rebecca Slezáková AC Malacky 

  • reprezentantka SR v atletike v kategórii dorasteniek (100 m prek, 400 m prek, sedemboj)
  • 5. miesto majstrovstvá Európy do 18 rokov 100 m prek – slovenský rekord do 18 rokov
  • 5. miesto majstrovstvá Európy do 18 rokov 400 m prek
  • 1. miesto medzištátne stretnutie v atletike do 18 rokov 100 m prek
  • 1. miesto medzištátne stretnutie v atletike do 18 rokov 400 m prek
  • 1. miesto majstrovstvá SR dorasteniek 100 m prek
  • 1. miesto majstrovstvá SR dorasteniek 400 m prek
  • 1. miesto majstrovstvá SR junioriek 200 m prek
  • 1. miesto halové majstrovstvá SR dorasteniek 60 m prek
  • 1. miesto halové majstrovstvá SR dorasteniek 200 m
  • 1. miesto halové majstrovstvá SR junioriek 60 m prek
  • 1. miesto halové majstrovstvá SR junioriek 200 m
  • 1. miesto halové majstrovstvá SR vo viacboji dorasteniek – päťboj
  • 1. miesto majstrovstvá SR vo viacboji dorasteniek – sedemboj

Tereza Beňová AC Malacky

  • 5. miesto Európsky festival mládeže 100 m
  • 6. miesto Európsky festival mládeže 200 m
  • 1. miesto majstrovstvá SR dorasteniek 100 m
  • 1. miesto majstrovstvá SR dorasteniek 200 m
  • 4. miesto medzištátne stretnutie v atletike do 18 rokov 100 m
  • 4. miesto medzištátne stretnutie v atletike do 18 rokov 200 m

Ella Jung SJ Sport

  • 1. miesto majstrovstvá SR kategória FUTURE mladší žiaci
  • 6. miesto majstrovstvá Európy kategória C2 slalom
  • 8. miesto majstrovstvá sveta kategória C2 slalom
  • 9. miesto majstrovstvá sveta kategória C2 slalom a manévring

Šimon Jung SJ Sport

  • 1. miesto majstrovstvá SR kategória FUTURE starší žiaci
  • 7. miesto majstrovstvá Európy kategória GT15
  • 10. miesto majstrovstvá Európy kategória  slalom
  • 11. miesto majstrovstvá sveta kategória C4 slalom
  • 12. miesto majstrovstvá sveta kategória C4 slalom a manévring

Najlepší športovec – dospelí

Stanislav Krivák Autoklub Malacky

  • majster SR v pretekoch do vrchu v triede 5s
  • medzinárodný majster SR v pretekoch automobilov do vrchu v triede 5a

Dávid Michálek Alpha Boxing Club Malacky

  • 1. miesto majstrovstvá SR – muži do 92 kg
  • účasť na majstrovstvách sveta
  • 9. miesto majstrovstvá Európy

Esteban Malaga Pohybovňa

  • 1. miesto SpeedRun – 1. kolo Slovenského pohára v parkúre
  • 1. miesto SpeedRun – 2. kolo Slovenského pohára v parkúre 

Ladislav Čas tenisový klub TJ Strojár

  • majster SR tenis seniorov

Marián Haramia  SSZ, Športovo-strelecký klub Malacky

  • majster okresu Malacky M400 – 398/400 – rekord strelnice v Malackách
  • majster oblasti Západ M800 795/800 – majster streľby
  • víťaz streleckej ligy SPK M800
  • víťaz Pohára ČMMJ Zlín
  • 2. miesto na majstrovstvách SPK M800
  • 3. miesto na majstrovstvách SPK G200

Najlepší športový kolektív

Samuel Piasecký Academy

  • akrobatický tanec
  • 3. miesto majstrovstvá sveta – formácia dievčatá
  • Katarína Babjaková, Liliana Alžbeta Belanská, Stela Gumanová, Daniela Harbutová, Adriana Šarniková, Sabina Tomaškovičová, Laura Wachsmanová, Klára Zárecká, Barbora Havlová, Nina Budová

TJ Strojár, hádzaná starší žiaci

  • 1. miesto majstrovstvá Bratislavského krajského zväzu hádzanej
  • 6. miesto majstrovstvá SR
  • Dominik Marek, Richard Kovarik, Marek Maxián, Martin Červenka, Samuel Radovič, Jakub Babinec, Martin Langer, Tianrui Xia, Michal Šovcík, Sebastián Šimon, Matúš Stachovič, Tomáš Húšek, Gabriel Torok, Erik Janoštiak, Matúš Lechan, Adam Vozár, Peter Hajdín

Latino Scool

  • Carribean Duo Juveniles
  • E. Magátová a E. Jurkovičová
  • 2. miesto majstrovstvá sveta WADF World Dance Championship

Mažoretky Ella

Majstrovstvá SR

  • 2. miesto trio baton kadet (Najvirt, Jurkáčková, Németová)
  • 1. miesto mini baton kadet (Najvirt, Jurkáčková, Németová, Martinusová, Ratkovská)
  • 1. miesto trio baton junior (Bukovská, Polovková, Vísmeková)
  • 1. miesto mini baton junior ((Bukovská, Polovková, Vísmeková, Danihelová, Melicherová, Chlepková, Strečanská)
  • 1. miesto trio baton senior (Bačová, Blažková, Baťková)
  • 1. miesto veľká formácia baton junior

Majstrovstvá Európy

  • 1. miesto trio baton senior (Bačová, Blažková, Baťková)
  • 2. miesto mini baton junior (Bukovská, Polovková, Vísmeková, Danihelová, Melicherová, Chlepková, Strečanská)
  • 3. miesto mini baton kadet (Najvirt, Jurkáčková, Németová, Martinusová, Ratkovská)
  • 4. miesto trio baton kadet (Najvirt, Jurkáčková, Németová)
  • 6. miesto trio baton junior (Bukovská, Polovková, Vísmeková)
  • 4. miesto veľká formácia baton junior

Majstrovstvá sveta

  • 1. miesto mini baton kadet (Najvirt, Jurkáčková, Németová, Martinusová, Ratkovská)
  • 2. miesto trio baton kadet (Najvirt, Jurkáčková, Németová)
  • 2. miesto mini baton junior (Bukovská, Polovková, Vísmeková, Danihelová, Melicherová, Chlepková, Strečanská)
  • 2. miesto trio baton senior (Bačová, Blažková, Baťková)
  • 4. miesto trio baton junior (Bukovská, Polovková, Vísmeková)
  • 1. miesto veľká formácia baton junior

Memoriál Janky Jakubíkovej (Púchov)

  • 1. miesto trio baton kadet (Najvirt, Jurkáčková, Németová)
  • 1. miesto mini baton kadet (Najvirt, Jurkáčková, Németová, Martinusová, Ratkovská)
  • 1. miesto trio baton junior (Bukovská, Polovková, Vísmeková)
  • 1. miesto mini baton junior (Bukovská, Polovková, Vísmeková, Danihelová, Melicherová, Chlepková, Strečanská)
  • 2. miesto trio baton senior (Bačová, Blažková, Baťková)
  • 1. miesto veľká formácia baton junior

Mestský stolnotenisový klub Malacky

  • extraliga ženy – 3. miesto
  • P. Rajtoková, N. Kosová, H. Horníková, B. Polakovičová

AC Malacky – mladší žiaci

  • 1. miesto majstrovstvá SR v cezpoľnom behu
  • D. Farkaš, T. Janko, M. Michalovič, M. Šnegoň

AC Malacky – prípravka

  • 1. miesto celoslovenské finále súťaže Detská P-T-S
  • 1. miesto celoslovenské finále súťaže Detský štafetový pohár
  • 1. miesto celoslovenské finále súťaže Detský štafetový kros
  • N. Glembusová, K. Haba, R. Mráz, V. Straský, N. Stašková, A. Šelcová, O. Šmida, A. Zelenáková

Najaktívnejšia škola

  1. ZŠ Záhorácka
  2. ZŠ Dr. J. Dérera
  3. ZŠ Štúrova

Najlepší výkon v školskom športe

ZŠ Štúrova

  • celoslovenské kolo v minibasketbale – 2. miesto
  • Filip Došek, Lukáš Lipták, Maxim Orth, Richard Kaňka, Lukas Mišun, Kryštof Lorenc, Samuel Pukaj, Lukáš Haringa, Michaela Košecká, Viktória Kudličková, Simona Šperglová, Lenka Varkondová, Mia Cíferská, Lenka Schnitzer, Katarína Malíková, Veronika Hrončeková, Samantha Kozlová, Timea Emrichová, Hannah Konáriková, Melinda Haldinová, Lea Mašleníková 

Ďakovné listy za dlhoročnú spoluprácu pri organizovaní športových podujatí v meste

  • Alžbeta Šurinová
  • František Čurka

Poďakovanie patrí Komisii pre šport a mládež MsZ a Centru voľného času, ktoré podujatie v spolupráci s mestom pripravili.  

Bohatú fotogalériu z podujatia nájdete TU

Text: Ľ. Pilzová, foto: N. Jánošová, J. Hargaš. Údaje o ocenených športovcoch dodala Komisia pre šport a mládež MsZ Malacky

Ďalšie
Bezpečnosť
28. 2. 2024
F-16 budú pôsobiť na letisku v Kuchyni

Nové stíhacie lietadlá F-16, ktoré mali podľa pôvodných plánov nastúpiť do služby na…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
27. 2. 2024
Voľné pracovné miesta na UPSVR Malacky

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny informuje o voľných pracovných miestach vo verejnom záujme na…

Zobraziť celý článok