28. 10. 2010
Obvod predstavuje nového prednostu

Obvodný úrad Malacky má od 14. októbra nového prednostu. Ladislava Ballu vystriedal Jozef Blažek. Nový prednosta obvodného úradu sa s prostredím ešte len zoznamuje. Odpoveď na otázku, čo zamýšľa zmeniť na spôsobe vedenia úradu v porovnaní s riadením jeho predchodcu, konkretizovať  zatiaľ nevedel. „Nepoznám síce postupy bývalého prednostu, no úrad sa budem snažiť riadiť tak, aby štátna správa, najmä v častiach vystupujúcich voči občanom, viedla k ich spokojnosti. Ide napríklad aj o živnostenský odbor, kde sa vydávajú živnostenské povolenia. Budeme sa usilovať, aby táto sekcia pracovala maximálne efektívne. Platí to však pre všetky odbory,“ vyjadril sa.

Ako sám spomenul, úrad je podľa neho dobre zabehnutý. „Treba len dodržiavať zákonné postupy vo všetkom, čo sa tu deje,“ hovorí. Ako stavebný inžinier a projektant pôsobil v minulosti v stavebnej oblasti, skúsenosti má aj so samosprávou. „Prešiel som viacerými zamestnaniami. Na Mestskom úrade v Stupave som pracoval na oddelení výstavby, v Marianke a v Jabloňovom na stavebnom úrade,“ prezradil J. Blažek. Aj vďaka tomu prišiel do kontaktu s malackým obvodným úradom a spoznal ho z vonkajšej stránky. „Teraz ho začínam spoznávať zvnútra,“ pripomenul. Od jeho nástupu už úrad zažil aj nepopulárne opatrenia. „Keďže prednostu obvodného úradu vymenúva vláda, musí rešpektovať tiež rozhodnutia, ktoré z tejto strany prichádzajú. Keďže je náš budúcoročný rozpočet nižší, museli sme pristúpiť k riešeniu organizačnej štruktúry,“ povedal J. Blažek.

V spolupráci s vedúcimi jednotlivých odborov úradu vznikla nová organizačná štruktúra, v ktorej je o šesť pracovných miest menej. „Znižovanie počtu zamestnancov predstavuje pre ľudí bolestivé zmeny. Tento zásah sme sa snažili zmierniť odchodom dôchodcov, ale zmeny sa dotkli tiež pracovníkov, ktorí dôchodok nepoberajú,“ uzatvoril J. Blažek.

/mn/

Ďalšie
Kultúra
24. 5. 2024
Tomáško Hindra v seriáli TV Markíza

V Malackách sa to veru hereckými talentmi len tak hemží. Vedeli ste, že Tomáško zmarkízackeho…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
24. 5. 2024
Hrnček z Malaciek pre Kaisera s Lábusom

Návšteva Stovežatej, Divadlo Kalich a trochu šťastia Kto by nepoznal obľúbených hercov…

Zobraziť celý článok