30. 5. 2012
O detské pasy je záujem, policajti si preto predlžujú stránkové hodiny

26. júna vstúpi do platnosti nariadenie EÚ, ktoré členským štátom ukladá povinnosť vydávať cestovné pasy už iba ako individuálne cestovné doklady. To znamená koniec zapisovania detí do pasov rodičov. Svoj vlastný pas budú musieť mať aj deti do 5 rokov. Ide o bezpečnostné opatrenie v rámci účinnejšej ochrany detí.

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Pezinku oznámilo, že zaznamenalo zvýšený záujem rodičov o vydanie cestovného pasu pre deti a v záujme vybavenia všetkých žiadostí preto predlžuje stránkové hodiny. Všetky oddelenia dokladov okresných riaditeľstiev Policajného zboru budú v období od 1. júna do 30. júna 2012 otvorené aj v piatok od 12,00 hod. do 18,00 hod. pre príjem žiadostí o vydanie cestovného pasu občanov mladších ako 15 rokov.

Poplatok za pas pre deti do 5 rokov je 8 € (do 2 pracovných dní 32 €), s platnosťou na dva roky. Pre deti od 5 do 13 rokov je poplatok 13 € (do 2 pracovných dní 52 €), s platnosťou na päť rokov. Dieťa musí byť prítomné pri podávaní žiadosti, kde sa zároveň sníma jeho podoba do pasu. Okrem toho treba predložiť rodný list dieťaťa (originál alebo overená kópia), občiansky preukaz zákonného zástupcu, právoplatné rozhodnutie súdu, ak je rodič rozvedený a dieťa je mu zverené do výchovy (originál).

– mija, tabu –
–  Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Pezinku –

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok