19. 11. 2015
O budúcnosti Cesty mládeže

Primátor Malaciek Juraj Říha sa po polroku znovu stretol so zástupcami firiem a prevádzok, sídliacich na Ceste mládeže. Predchádzajúce rokovanie v máji vyvolali sťažnosti obyvateľov lokality na hluk z nákladných áut. Primátor vtedy apeloval na podnikateľov, aby v rámci svojich možností prispôsobili pohyb ťažkých vozidiel mimo skorých ranných a nočných hodín.

Technický stav vozovky na Ceste mládeže je už dlhodobo nevyhovujúci, mesto si preto dalo vypracovať posudok. Slovenská správa ciest v dokumente vyhodnotila, že cesta je kvôli nestabilnému podložiu nevyhovujúca pre ťažké nákladné vozidlá nad 12 ton. „Rozhodli  sme sa, že Cestu mládeže zrekonštruujeme,“ informoval podnikateľov J. Říha a dodal: „V návrhu rozpočtu na rok 2016 máme na rekonštrukciu Cesty mládeže vyčlenených 370 tisíc eur. Prvou etapou bude úsek od Záhoráckej po križovatku s Veľkomoravskou. Suma sa možno zdá vysoká, ale budeme musieť ísť až do podložia. Verím, že poslanci situáciu pochopia a navrhovanú sumu odsúhlasia. Skutočná cena rekonštrukcie sa vygeneruje až pri procese verejného obstarávania.“

Ak návrh rozpočtu prejde, rekonštrukcia Cesty mládeže by sa mohla začať v I. polroku 2016. Primátor zároveň navrhol zvážiť dočasné uzavretie Cesty mládeže už odteraz až do začiatku rekonštrukcie. „Zdôrazňujem, že ide o dočasné opatrenie. Bolo by to sympatické,ústretové gesto firiem voči obyvateľom tejto lokality, kde už dlhodobo panuje napätie,“ uzavrel stretnutie J. Říha. Najväčšou komplikáciou pri uzavretí Cesty mládeže pravdepodobne bude stanovenie obchádzkovej trasy, keďže v lokalite neexistuje takmer nijaká alternatíva. V diskusii s podnikateľmi zaznelo niekoľko návrhov, o ktorých bude vedenie mesta rokovať s dopravným inšpektorátom.

Text: Ľ. Pilzová, foto: archív

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
Celomestské podujatia
Kultúra
6. 12. 2023
Horí prvá sviečka na adventnom venci

Kostolom Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Malackách sa vnedeľu 3. decembra niesli tóny…

Zobraziť celý článok
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok