12. 11. 2021
Nový výpožičný pult v knižnici
V Knižnici Mestského centra kultúry Malacky slúži čitateľom nový výpožičný pult v oddelení pre deti a mládež. Až doteraz bol k dispozícii iba jeden pult v oddelení pre dospelých. V čase, keď bolo v knižnici veľa návštevníkov naraz, to nepostačovalo, takže sa muselo dlhšie čakať na vybavenie či konzultáciu. 

Nový výpožičný pult je vybavený aj potrebnou technikou, vďaka tomu môžu čitatelia  pri ňom získať nielen potrebné informácie, ale aj zaplatiť členské, vrátiť knihy či vypožičať si ďalšie, registrovať sa  a vyhotoviť čitateľský preukaz. Pri tomto pulte sa vydávajú aj online objednávky. 
Nábytkové zariadenie výpožičného pultu bolo zakúpené z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia v rámci projektu Skvalitnenie a zvýšenie komfortu pre používateľov detského oddelenia v hodnote 2 000 €, potrebné technické vybavenie sa doplnilo z rozpočtu MCK. 
Výpožičný pult bol oficiálne uvedený do prevádzky v rámci organizovaného podujatia Literárna kuchyňa pre piatakov Základnej školy na Záhoráckej ulici. Pásku prestrihol hosť podujatia, propagátor detského čítania Tibor Hujdič, známy aj ako Pán Mrkvička.   

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Text a foto: L. Keraková, Knižnica MCK 
 
Logo FPU  

Ďalšie
Mestská polícia
Práca
Oznamy
3. 2. 2023
Mestská polícia Malacky prijme príslušníka

Mesto Malacky vyhlasuje prijímacie konanie na obsadenie miesta – príslušník Mestskej polície…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok