12. 11. 2021
Nový výpožičný pult v knižnici
V Knižnici Mestského centra kultúry Malacky slúži čitateľom nový výpožičný pult v oddelení pre deti a mládež. Až doteraz bol k dispozícii iba jeden pult v oddelení pre dospelých. V čase, keď bolo v knižnici veľa návštevníkov naraz, to nepostačovalo, takže sa muselo dlhšie čakať na vybavenie či konzultáciu. 

Nový výpožičný pult je vybavený aj potrebnou technikou, vďaka tomu môžu čitatelia  pri ňom získať nielen potrebné informácie, ale aj zaplatiť členské, vrátiť knihy či vypožičať si ďalšie, registrovať sa  a vyhotoviť čitateľský preukaz. Pri tomto pulte sa vydávajú aj online objednávky. 
Nábytkové zariadenie výpožičného pultu bolo zakúpené z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia v rámci projektu Skvalitnenie a zvýšenie komfortu pre používateľov detského oddelenia v hodnote 2 000 €, potrebné technické vybavenie sa doplnilo z rozpočtu MCK. 
Výpožičný pult bol oficiálne uvedený do prevádzky v rámci organizovaného podujatia Literárna kuchyňa pre piatakov Základnej školy na Záhoráckej ulici. Pásku prestrihol hosť podujatia, propagátor detského čítania Tibor Hujdič, známy aj ako Pán Mrkvička.   

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Text a foto: L. Keraková, Knižnica MCK 
 
Logo FPU  

Ďalšie
Šport
Voľný čas
20. 2. 2024
Po úspešnom nultom ročníku prišiel úspešný prvý

Minuloročná premiéra amatérskeho volejbalového turnaja zmiešaných tímov bola úspešná, a tak po…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Sociálna oblasť
Oznamy
20. 2. 2024
Štatistický úrad vykonáva v Malackách zisťovanie o príjmoch a životných…

Slovenská republika sa prostredníctvom Štatistického úradu SR zapojila do realizácie Zisťovania o…

Zobraziť celý článok