22. 11. 2018
Nové vedenie vo Veselí nad Moravou

Naše partnerské mesto Veselí nad Moravou má nové vedenie. Poslanci mestského zastupiteľstva, ktorým dali dôveru obyvatelia v októbrových komunálnych voľbách, zvolili za starostu právnika a vysokoškolského pedagóga Petra Kolářa. Doteraz pôsobil ako vicestarosta. Vo funkcii nahradil Miloša Kozumplíka, ktorý viedol Veselí ako starosta od roku 2010. Vicestarostami nášho partnerského mesta sú Pavel Bouda a Petr Kolařík.

Text: -lp-, foto: Jakub Zbořil, Veselí nad Moravou

Ďalšie
Šport
23. 6. 2026
Dárius šokoval konkurenciu

Vyrastá nám ďalší športový talent. Volá sa Dárius Tyuska, má 5 rokov, anedávno sa postavil na…

Zobraziť celý článok
Šport
23. 6. 2026
Naši footgolfisti na majstrovstvách sveta

Majstrovstvá sveta vo footgolfe sa podobne ako tie futbalové, konajú raz za štyri roky. Tie…

Zobraziť celý článok