21. 1. 2020
Nové priestory Slovak Lines už mesiac slúžia verejnosti

Autobusový dopravca Slovak Lines otvoril v Malackách nové moderné priestory dispečingu. V čakárni a na fasáde budovy sú umiestnené obrazovky, ktoré informujú cestujúcich nielen o najbližších spojoch, ale aj o prípadnom meškaní či o mimoriadnych situáciách v doprave. Dispečeri majú vďaka monitorovaciemu systému nepretržitý prehľad o pohybe prímestských autobusov. Vidia, kde sa práve nachádza a majú prehľad napríklad aj o aktuálnej obsadenosti spojov. „V rámci Bratislavského samosprávneho kraja nám záleží na tom, aby čoraz viac ľudí využívalo verejnú dopravu a uprednostnili ju pred autom.  Aj z toho dôvodu je nevyhnutné, aby priestory pre cestujúcich a možnosti ich obsluhy spĺňali najprísnejšie kritériá. Ak chceme, aby ľudia jazdili autobusmi, musíme im poskytnúť absolútny komfort.  Som rád, že Malacky sa vďaka novej prevádzke môžu pochváliť naozaj špičkovými službami,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. Jeho slová doplnil primátor Malaciek Juraj Říha: „Mesto Malacky sa pomerne rýchlo rozrastá. S tým súvisí aj množstvo cestujúcich nielen do Bratislavy, ale aj v rámci celého kraja. Som rád, že spoločnosť Slovak Lines vybudovala moderné zázemie a rozšírila možnosti obsluhy cestujúcich priamo v našom meste. Výrazne tak uľahčila cestovanie.“

Kompletné vybavenie cestujúcich

Nová prevádzka v Malackách je predajným miestom Integrovaného dopravného systému Bratislavského samosprávneho kraja. Okrem jednosmerných lístkov sú k dispozícii lístky s dlhšou časovou platnosťou (7-dňové, 30-dňové, 90-dňové a ročné).

Cestujúci si môžu v Malackách vybaviť aj bezkontaktnú čipovú kartu. Už nemusia so sebou nosiť fotografiu, pretože pracovníci ich vyhotovia priamo na mieste. Pri deťoch do 16 rokov je však potrebné priniesť rodný list. Poplatok za vybavenie karty je 4,50 €.

Priamo z Malaciek si môžu kúpiť cestujúci vstupenky do všetkých destinácií, kam jazdí Slovak Lines, vrátane medzinárodnej dopravy, napríklad na letisko do Schwechatu či do Viedne na koncert.

Nové priestory aj pre vodičov

Zmodernizované priestory slúžia nielen cestujúcim, ale aj zamestnancom. „Nové zázemie prevádzky dispečingu je prispôsobené potrebám vodičov. Majú v ňom priestor na oddych a relaxáciu, aby si počas prestojov mohli dostatočne oddýchnuť,“ vysvetlil generálny riaditeľ spoločnosti Pavol Labant. Vodičom slúžila dve nové kuchynky, moderná denná miestnosť či oddelené oddychová miestnosť.

Text: SL/-red-, foto: S. Osuský

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok