2. 12. 2015
Nové parkovacie miesta na Veľkomoravskej a Radlinského

V Malackách sa skončila rekonštrukcia dvoch parkovísk (na uliciach Veľkomoravská a Radlinského), vďaka čomu pribudli takmer dve desiatky parkovacích miest. Rekonštrukcie povrchov parkovacích plôch zaplatilo mesto Malacky.

Na Veľkomoravskej ulici pribudlo 13 nových parkovacích miest. Upravila sa tiež časť chodníka, ktorá ležala neprakticky medzi parkujúcimi autami a cestou, čo počas vjazdu a výjazdu áut spôsobovalo nebezpečné situácie. Bezpečnosť pohybu v tejto lokalite zvýšil aj nový priechod pre chodcov. Architekt Branislav Škopek zdôraznil, že práce na Veľkomoravskej nepotrebovali vyrúbať nijaký z existujúcich stromov: „Okrem toho, všetku dlažbu z pôvodného chodníka sme použili na výstavbu nového.“

Parkovisko vo vnútrobloku na Radlinského ulici má okrem existujúcich parkovacích miesta aj šesť nových. Parkovacie plochy tam boli plné jám a na jednom mieste sa prepadla kanalizačná vpusť. Súčasťou úprav je aj nové stojisko na kontajnery. Na jar bude rekonštrukcia vnútrobloku pokračovať opravou chodníka a vysadením záhonov okolo nových parkovacích miest. 

Ľ. Pilzová

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok