22. 9. 2021
Nové knihy v knižnici z projektu S knihou to zvládneme
Aj tento rok sme v Knižnici MCK nakupovali nové knihy pre našich čitateľov. Podarilo sa to vďaka projektu S knihou to zvládneme, ktorý sa úspešne rozbehol už vlani a pokračuje aj v tomto roku. Knihy sa k vám, čitateľom, dostávali postupne – tak, ako sme ich stihli spracovať. Ich zoznamy si môžete prečítať na našej webovej stránke v sekcii O NÁS – NOVÉ KNIHY

Z dotácie Fondu na podporu umenia sme zakúpili 982 knižničných jednotiek, z toho 344 do oddelenia beletrie pre dospelých, 387 do oddelenia beletrie pre deti a mládež, 189 do oddelenia náučnej literatúry pre dospelých, 62 do oddelenia náučnej literatúry pre deti a mládež (z nich bolo 27 umiestnených do regionálneho oddelenia Záhorácky kút).
V beletrii pre dospelých sme doplnili tituly zo žánrov ako detektívky, kriminálne romány, psychologické romány, thrillery,  fantasy,  ženské romány, historické romány, literatúra faktu, spoločenské romány, cudzojazyčná beletria. V detskej literatúre sme doplnili leporelá, rozprávky, básničky, poviedky, dievčenské romány, knihy pre chlapcov, dobrodružnú a fantasy literatúru, detektívne príbehy, komiksy, dvojjazyčnú beletriu a cudzojazyčnú beletriu. Do oddelenia náučnej literatúry pribudli cestopisy, psychológia (napr. motivačná), pedagogika , regionálna literatúra, história, manažment, ekonomika, medicína, cudzojazyčné slovníky, výchova, životné prostredie, výtvarné umenie a biografie. Do náučnej literatúry pre deti a mládež sme doplnili encyklopédie a tituly z oblasti prírodných vied,  histórie, osobností, geografie, výtvarného umenia a životného prostredia.

V rámci projektu sme nakúpili knihy celkovo za 9 149,04 €.  Projekt S knihou to zvládneme bol podporený z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.

Text a foto: Knižnica Malacky 
 
Logo FPU 
Ďalšie
Oznamy
Voľby
29. 5. 2024
Hlasovanie do prenosnej volebnej schránky -Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Volič, ktorý sa v deň konania volieb nemôže dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä…

Zobraziť celý článok
Šport
Spoločnosť
Školstvo
28. 5. 2024
Športové hry malackej mládeže 2024 - propozície

Vpiatok 31. mája sa vmalackých školách uskutoční tradičné podujatie Športové hry malackej mládeže.…

Zobraziť celý článok