17. 3. 2021
Nová kuchyňa na Bernolákovej sa už teší na stravníkov
Stavebný ruch v lokalite Bernolákovej pomaly utícha. V areáli materskej školy vyrástol úplne nový pavilón, ktorého súčasťou sú jasle a kuchyňa. Bude sa v nej variť pre škôlkarov z Bernolákovej a Hviezdoslavovej a tiež pre najmenšie deti, ktoré nastúpia do pripravovaných jasličiek. 

Staručký pavilón  kuchyne v areáli materskej školy na Bernolákovej je už minulosťou. Bol kompletne zbúraný a na jeho mieste svieti nová budova. Oproti pôvodnej je o niečo väčšia, pretože okrem kuchyne a nevyhnutného technického zázemia sú v nej aj priestory pre nové detské jasličky. Kuchyňa je spoločná pre materskú školu na Bernolákovej a Hviezdoslavovej a po otvorení jaslí bude variť aj pre tých najmenších. V realite to znamená okolo 300 porcií obeda denne.
Nová kuchyňa v úplne nových priestoroch znamená nové rozvody, podklady, obklady, dlažby, strop, osvetlenie, vzduchotechniku, zariadenie i vybavenie. Samozrejmosťou je aj zázemie (sklady, prípravňa potravín, šatne pre kuchárky).   
Krásne, veľké, priestranné, svetlé – takýmito prívlastkami hodnotili svoje nové pracovné priestory zamestnankyne kuchyne. Hoci je zázemie škôl menej viditeľné, pre deti a zamestnancov je veľmi dôležité. „Vyhovujúce podmienky na svoju prácu potrebujú nielen pedagogickí, ale aj nepedagogickí zamestnanci. Preto sa tešíme z krásnych nových priestorov pre naše kuchárky. Vnímame, že mesto považuje za svoju povinnosť vytvoriť čo najlepšie pracovné podmienky, za čo ďakujeme,“ povedala riaditeľka materskej školy Martina Novotová.
Postupná obnova školských kuchýň je jedným zo spoločných cieľov vedenia mesta a poslancov mestského zastupiteľstva. V septembri 2019 sa sprevádzkovala vynovená kuchyňa v Základnej škole na Štúrovej ulici, po roku a pol je tu kuchyňa pre elokované pracoviská materskej školy na Bernolákovej a Hviezdoslavovej. Ďalšou v poradí by mohla byť kuchyňa v Základnej škole Dr. J. Dérera, ku ktorej má už mesto spracovanú projektovú dokumentáciu.  Zatiaľ sa čaká na vyčlenenie potrebnej sumy.

Text: Ľ. Pilzová, foto: S. Osuský
 
 
 

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok