22. 1. 2024
Nová galéria v starom dome v Kuchyni

V starom dome č. 174 na námestí v Kuchyni vznikol rekonštrukciou remeselnej dielne priestor na galériu umeleckých diel. Novú galériu slávnostne otvorili v druhej polovici októbra minulého roku. Jej cieľom je priblížiť umelecké diela súčasných autorov širšiemu publiku aj v našom regióne.

            V jej priestoroch aktuálne nájdete časť výstavy Hladina – Vrstvenie, ktorá do Kuchyne zamierila priamo z bratislavského Zichyho paláca. V hlavnej miestnosti je vystavené umelecké sklo od grafika, maliara a sochára Jána Kelemena. Autor prezentuje aj maľbu a bronzový objekt. V priestoroch sa nachádzajú aj spoločné sklené misy a reliéfy Jána Kelemena a Janky Sýsovej. Expozíciu okrem toho tvoria farebné sklené obrazy vytvorené technikou asambláže od Jaromíra Sýsa, keramika a maľba výtvarníka Petra Kršáka a ďalších umelcov.

            V budúcnosti by mal nový priestor slúžiť na vystavovanie tvorby ďalších výtvarníkov či fotografov, no aj rezbárov, kováčov i keramikárov.

            Galéria na námestí v Kuchyni je otvorená v utorok až v piatok od 8.00 do 11.00 h a od 14.00 do 18.00 h. V sobotu ju môžete navštíviť v čase od 8.00 do 11.00 h. V prípade záujmu si návštevníci môžu dohodnúť vstup na mobilných telefónnych číslach 0903 511 688 alebo 0903 790 157.

Text: -red-, foto: J. Sýs, J. Hargaš

Ďalšie
Práca
Oznamy
27. 2. 2024
Voľné pracovné miesta na UPSVR Malacky

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny informuje o voľných pracovných miestach vo verejnom záujme na…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
26. 2. 2024
Skvelý úvod Záhorákov v Modre základom ďalšieho víťazstva

Hádzanárom klubu HC Záhoráci Stupava/Malacky vyšiel skvele úvod stretnutia v Modre (23. februára),…

Zobraziť celý článok